Słownik aniołów w tym aniołów upadłych

Anioły... stale obecne w tradycji, literaturze i sztuce perskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej i mahometańskiej od tysięcy lat niezmiernie intrygują, pasjonuja i inspirują kreatorów kultury i badaczy. nietrudno stworzyć anioła - wystarczy nieco wyobraźni. Należy po prostu: wybrać kilka liter z alfabetu hebrajskiego ( jak zgodnie twierdzą źródła - anioły posługują się tym właśnie językiem), ułożyć z nich anagram, akronim lub kryptogram i dodać przyrostek -el lub -irion. trudniej natomiast zebrać i opisać nieskończone zastępy latających istot tak przez nas kochanych, których płeć, wiek i piastowana funkcja stanowi nie zbadaną tajemnicę. Autor słownika swoją przygodę z aniołami rozpoczął od próby ustalenia imion siedmiu najwazniejszych, stojących przed obliczem Boga, a ponieważ zadanie to wymagało zasięgnięcia opinii specjalistów angelologów, jak również wnikliwej analizy dzieł poswięconych temu zagadnieniu, to zebrał on ogrom materiałów, który stał się inspiracją do stworzenia niniejszego kompendium. Książka zawiera hasła poświęcone aniołom oraz istotom aniołopodobnym pięciu wielkich religi: hinduizmu, buddyzmu, judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W swoich poszukiwaniach autor nie ograniczył się do świętych ksiąg tych religii - imiona aniołów czerpał także, a może przede wszystkim, z bogatej literatury apokryficznej i pseudoepigraficznej, tekstów apokaliptycznych, talmudycznych, kabalistycznych, gnostyckich, patrystycznych, z żydowskiej mistyki Merkawy, a nawet traktatów magicznych i ksiąg zaklęć.

Informacje dodatkowe o Słownik aniołów w tym aniołów upadłych:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1998 (data przybliżona)
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
ISBN: 83-7150-337-7

Kup książkę Słownik aniołów w tym aniołów upadłych

Słownik aniołów w tym aniołów upadłych - opinie o książce

Najcudowniejsza książka jaką kiedykolwiek dostałam. Niezwykle ciekawe kompendium wiedzy o angelologii.