Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok

Data wydania: brak danych
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 83-7134-121-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Słownik obejmuje ponad 200 haseł z zakresu literatury staropolskiej (hasła osobowe pisarzy i ważniejszych badaczy, najważniejsze utwory literackie, epoki i nurty literackie, rodzaje i gatunki literackie, tradycje i nawiązania). Adresowany jest do nauczycieli, studentów i uczniów, do wszystkich miłośników kultury i literatury dawnych epok zachęca do poznawania polskiej, więcej - europejskiej przeszłości. Słownik czytany z uwzględnieniem powiązań między hasłami pisarzy i ich utworów a hasłami objaśniającymi na przykład rodzaje i gatunki literackie staje się uporządkowanym wykładem o literaturze staropolskiej.
andr Linia koment
Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok Słowo na A
Nikodem Sadłowski
Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok Uczenie się przez zmysły
Violett Maas
Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok Fantastyczne opowieści
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok Nasze piosenki
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Okładka - Słownik literatury Polskiej. Średniowiecze - Renesans - Barok Czy w tym zamku straszy?