Smak świeżych malin

Jeden z tomów zamierzonej "owocowej trylogii" Izabeli Sowy, przedstawiającej życie nastolatek, dwudziestolatek, trzydziestolatek, żyjących w pięknym kraju nad Wisłą. Malina nie jest kolejną Bridget Jones, ani Ally McBeal, nie jest polską odmianą kiwi, jest maliną, ze swoimi lękami, marzeniami i wizją świata ukształtowaną właśnie tu, w krainie bigosu, żurku i salmonelli.

Informacje dodatkowe o Smak świeżych malin:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Smak świeżych malin

Smak świeżych malin - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Jest to lekka literatura kobieca. Autorka przedstawia w tej książce - trochę z przymrużeniem oka - przeciętne życie polskich studentów. Główna bohaterka to Malina - studentka zarządzania, zakompleksiona, pogubiona w życiu. Po rozstaniu z narzeczonym usilnie poszukuje sensu swojej egzystencji, stara się znaleźć miłość swojego życia, pracę, doświadczenie w zawodzie. Chce nadać swojemu życiu kierunek. Jednak osoby, które ją otaczają wcale jej w tym nie pomagają. Ojciec - krętacz i bigamista mieszkający w Niemczech, matka- wiecznie niezadowolona z życia, koleżanki, które mają cele i szeroko pojęte plany życiowe. Malina przeżyje wiele rozczarowań, zanim jej życie się odmieni, nabierze kolorowych barw za sprawą tego jedynego.... Doceniam, że autorka przedstawiła w tej książce normalne życie przeciętnego młodego Polaka. Opisywana rzeczywistość jest przygnębiającą, ale przedstawiona ze sporym dodatkiem humoru! Po zakończeniu lektury dochodzisz do wniosku, że nie tylko twoje życie jest nudne i szare, inni mogą mieć o wiele gorzej, a los jest tak zaskakujący, że w każdej chwili może przynieść nam zmiany.
Avatar użytkownika - iwon
iwon
Przeczytane:2016-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Malina, bohaterka opowiadania, przeżywa wraz ze swoimi przyjaciółkami różne przygody....i te związane ze studiami, pracą czy miłością. Szuka bratniej duszy i znajduje ją.Lekka książka na jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - Afortunadamente
Afortunadamente
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2015, Posiadam,
"Smak świeżych malin" to kolejna książka napisana w bardzo przyjemny sposób. Czytelnik pochlania ją w ekspresowym tempie i nie zauważa nawet kiedy się kończy. Mimo przyjemnej otoczki uważam jednak, że jest to książka o... niczym. Bardzo chciałabym wierzyć, że to historia o przyjaźni, pomocnej dłoni i dobrych rozmowach. Niestety, według mnie to bardzo naciągana opinia.
Avatar użytkownika - PaniKaP
PaniKaP
Przeczytane:2010-09-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 2010,
Książka "Smak świeżych malin" opowiada o młodych ludziach kończących studia, którzy borykają się ze swoimi problemami, takimi jak szukanie pracy, miłości i celu w życiu. Książka którą czyta się lekko i szybko. Mogłabym nawet rzec, że dość przyjemnie. Takie sobie czytadełko. Napisana prosto. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, spodobało mi się to że autorka pokazuje ludzkie problemy bez przysłowiowego owijania w bawełne. Za to plus. Niestety zakończenie mnie rozczarowało. Same happy endy. Wszystko zbyt cukierkowe. I tu niestety minus. Można było zakończyć inaczej. Mimo to, z braku laku można przeczytać, myślę że nie będzie to stracony czas.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2006-07-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Luźna kobieca powieść obyczajowa o około 20-latce. Nie jest to literatura, którą należałoby się delektować z lampką wina i dobrą muzyką w tle. Jest za to świetną lekturą na podróż, na plażę, do czytania pod choinką - dla relaksu. Nie wymaga wspinania się na wyżyny intelektualne. Ot, po prostu lekko, łatwo i przyjemnie.
Avatar użytkownika - madrill
madrill
Przeczytane:2013-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka antydepresyjna. Czytałam ją kilka razy, za każdym razem mnie rozbawiła. Polecam!
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 i wcześniejsze,

Przezabawna. Malina przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej. To juz jest dla niej bardzo stresujące, ale do tego rzuca się na ią masa problemów natury osobistej.

Avatar użytkownika - katiewa92
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Blagierka
Izabela Sowa0
Okładka ksiązki - Blagierka

Blagierka demaskuje pozory życia, robi to bezczelnie i z rozmachem ("Dobry kit to połowa sukcesu. Resztę zapewnia odpowiednio dobrany zespół"),...

Blanka
Izabela Sowa0
Okładka ksiązki - Blanka

Ciąg dalszy kultowej Blagierki W deszczowy lipcowy poranek Blanka Pyton, teraz już uczennica I klasy LO, jej babcia Naftalina i odnaleziona po latach...