Spokój to każdy z nas

Kiedy poddajemy się wpływowi audycji telewizyjnej, pozwalamy, żeby nami zawładnęła. Zdarzają się dobre programy, ale często jest to po prostu hałas. Chcemy jednak wpuścić do swego wnętrza coś, co nie jest nami, więc siedzimy i pozwalamy, żeby hałaśliwy program telewizyjny atakował nas, terroryzował i niszczył. Nawet jeśli cierpi przez to nasz system nerwowy, nie mamy odwagi wstać i wyłączyć telewizora, bo wtedy musielibyśmy wrócić do samych siebie. Książki z serii zen pokazują, jak wiele możemy skorzystać, wprowadzając starodawne praktyki zen do codziennego życia we współczesnym świecie. Stosując wskazówki w nich zawarte, będziemy bardziej uważni, szczęśliwsi i zdrowsi. Poprawimy też koncentrację uwagi, mniej będziemy się denerwować, łatwiej sprostamy trudom, jakie niesie codzienne życie. Thich Nhat Hanh - mistrz zen, działacz na rzecz pokoju na świecie, autor 35 książek, był przedstawiony przez Martina Luthera Kinga jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Obecnie mieszka w Plum Village, stworzonym przez siebie ośrodku medytacyjnym we Francji, i podróżuje po całym świecie, nauczając "sztuki uważnego życia".

Informacje dodatkowe o Spokój to każdy z nas:

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7554-014-7

Kup książkę Spokój to każdy z nas

Spokój to każdy z nas - opinie o książce