Strażniczka aniołów mroku

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-08-10
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Strażniczka aniołów mroku

Marzenia siedemnastoletniej Madison o tym, aby być lubianą w nowej szkole, umarły wraz z nią. Po straszliwym spotkaniu ze żniwiarzem ciemności Madison jest zawieszona pomiędzy swiatem żywych i umarłychTrafi w sam srodek bitwy pomiedzy aniołami mroku i światła - pomiedzy przeznaczeniem i wolną wolą. Będzie musiała wykonać ryzykowne zadanie i zmierzyć się ze swoją nową mocą, która napawa ją przerażeniem.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Przeznaczenie czy wolna wola?Światło to wolna wola każdego człowieka. Ciemność to przeznaczenie, ukryty plan serafinów. Dwie frakcje, dwa niebiańskie obozy walczące o ludzką duszę. W tym wszystkim ciężko jest odnaleźć się zwykłej nastolatce, która umarła…Kim Harrison w „Strażniczce aniołów mroku” rozwija historię z opowiadania „Madison Avery i żniwiarz ciemności”, które zostało umieszczone w zbiorze „Bale maturalne z piekła”. Przeciętna historia jest tu zmieniona w mroczną opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem - i to na tyle umiejętnie, że poch

EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Druga część przygód Madison równie ciekawa jak pierwsza . Fajna , lekka lektura .
byska1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2014 ,
Madison wraz z Nakitą i Barnabą, dostali od serafinów informację żeby zgładzić Shoego, chłopaka, który w przyszłości ma zacząć pisać wirusy komputerowe i jeden z nich wpuścić do systemu szpitalnego, przez co może umrzeć wielu pacjentów. Nikita chce chłopaka od razu się pozbyć "zbawiając jego duszę", ale Madison się uparła, żeby najpierw z nim porozmawiać, żeby może się zmienił.
Zanim dotarli do tego chłopka, pojawił się u nich Ron, który jeszcze nie zajrzał w przyszłość i nie wiedział co ma się zdarzyć, a chcąc go oszukać, postanowili że Madison i Nakita wrócą do domu Madison, a Barnaba sam zostanie pilnując chłopka.
Gdy Madison i Nakita były w domu na dachu siedział Paul, zastępca Rona i je podsłuchiwał, żeby się dowiedzieć czegoś więcej o nowej ofierze, przy której został Barnaba. Ale został szybko odkryty przez Grace, anioła stróża Madison, i zrzucony z dachu.
Paul koniecznie chciał się dowiedzieć od Madison kim jest nowa ofiara, ale dziewczyna mu tego nie powiedziała, a kiedy pojawił się Barnaba z Nakitą chłopak po prostu znikł, a cała trójka udała się obserwować Shoego.
Madison nagle przeniosła się w przyszłość i znalazła się w głowie Shoego, widziała że naprawdę wypalił wirusa na płycie, zainfekował system w szkole, a następnego dnia w szpitalu, przez co zginęło 4 dzieci, a najgorsze było to że czuł satysfakcję ze śmierci innych ludzi. Madison postanowiła po powrocie do właściwego czasu że musi koniecznie z chłopakiem porozmawiać żeby tego nie robił, a jak to nie pomoże, to pozwoli Nakicie go zabić.
Po rozmowie z Shoem, Madison domyśliła się że to nie on jest ich celem, tylko jego kolego Ace. I że ona była w głowie Ace, a nie Shoego, a pomyliła się tylko dlatego że ten w którego głowie była siedział w pokoju Shoego, przed jego komputerem.
Gdy Madison chciała się udać do Ace, w szkole w której byli pojawił się Ron, ale Barnabie, Nakicie i Grace udało się go zatrzymać, a Madison wraz z Shoem uciekli stamtąd i popędzili na spotkanie z Ace.
Madison i Shoe dotarli do jego domu na spotkanie z Ace i okazało się że Ace już wprowadził wirusa do systemu szpitalnego, w tym samym czasie dotarł tam również Paul, zastępca Rona i przydzielił chłopakowi anioła stróża. Madison przekonała Paula żeby został z Ace, a sama z Shoem udali się do szpitala, aby skasować wirusa i zapobiec śmierci niewinnym ludziom.
Shoe i Madison dostali się do szpitala i zniweczyli zamiary Ace wgrywając do systemu program, który ma wyeliminować niebezpiecznego wirusa. W szpitalu pojawiła się również Nakita, która powiedziała że pobiła Paula, a jak stracił przytomność to Ace się ockną i poszedł za nią. Ace pojawił się w szpitalu, żeby przeszkodzić Shoemu w zniszczeniu wirusa.
Madison znów przeniosła się w przyszłość do głowy Ace i zobaczyła że mimo że udało im się powstrzymać wirusa, to znów Ace stał się bohaterem, kłamiąc że to Shoe wgrał wirusa, a Ace go powstrzymał i przez to został pobity przez Shoego, a tak naprawdę sam Ace pobił kolegę.
Madison dogadała się z aniołem stróżem Ace, który podniósł kabel telefoniczny, tak żeby Ace się o niego wywalił i żeby nie mógł pobić kolegi. Udało się go powstrzymać przed zabijaniem innych ludzi, nie zabijając jego samego.
Gdy byli wszyscy w barze zjawił się Ron, ponieważ przysłali go serafini, żeby naprawił amulet Madison, żeby mogła bezpiecznie poruszać się w czasie.
Madison poprosiła Barnabę żeby nie zmieniał pamięci chłopaków, żeby wzięli jakąś lekcję z tego co się wydarzyło.
Potem wszyscy wrócili każdy do swojego domu.
Madison udało się zmienić przyszłość obu chłopców i już nie będą bawić się w zawirusowanie systemów.
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna :) bardziej podchodzi pod fantastykę. polecam :)
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,