OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Strażniczka aniołów mroku

Ocena ( 5 osób )
5.6
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-08-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324137244
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Strażniczka aniołów mroku

Marzenia siedemnastoletniej Madison o tym, aby być lubianą w nowej szkole, umarły wraz z nią. Po straszliwym spotkaniu ze żniwiarzem ciemności Madison jest zawieszona pomiędzy swiatem żywych i umarłychTrafi w sam srodek bitwy pomiedzy aniołami mroku i światła - pomiedzy przeznaczeniem i wolną wolą. Będzie musiała wykonać ryzykowne zadanie i zmierzyć się ze swoją nową mocą, która napawa ją przerażeniem.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Przeznaczenie czy wolna wola?Światło to wolna wola każdego człowieka. Ciemność to przeznaczenie, ukryty plan serafinów. Dwie frakcje, dwa niebiańskie obozy walczące o ludzką duszę. W tym wszystkim ciężko jest odnaleźć się zwykłej nastolatce, która umarła…Kim Harrison w „Strażniczce aniołów mroku” rozwija historię z opowiadania „Madison Avery i żniwiarz ciemności”, które zostało umieszczone w zbiorze „Bale maturalne z piekła”. Przeciętna historia jest tu zmieniona w mroczną opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem - i to na tyle umiejętnie, że poch

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Druga część przygód Madison równie ciekawa jak pierwsza . Fajna , lekka lektura .
byska1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2014 ,
Madison wraz z Nakitą i Barnabą, dostali od serafinów informację żeby zgładzić Shoego, chłopaka, który w przyszłości ma zacząć pisać wirusy komputerowe i jeden z nich wpuścić do systemu szpitalnego, przez co może umrzeć wielu pacjentów. Nikita chce chłopaka od razu się pozbyć "zbawiając jego duszę", ale Madison się uparła, żeby najpierw z nim porozmawiać, żeby może się zmienił.
Zanim dotarli do tego chłopka, pojawił się u nich Ron, który jeszcze nie zajrzał w przyszłość i nie wiedział co ma się zdarzyć, a chcąc go oszukać, postanowili że Madison i Nakita wrócą do domu Madison, a Barnaba sam zostanie pilnując chłopka.
Gdy Madison i Nakita były w domu na dachu siedział Paul, zastępca Rona i je podsłuchiwał, żeby się dowiedzieć czegoś więcej o nowej ofierze, przy której został Barnaba. Ale został szybko odkryty przez Grace, anioła stróża Madison, i zrzucony z dachu.
Paul koniecznie chciał się dowiedzieć od Madison kim jest nowa ofiara, ale dziewczyna mu tego nie powiedziała, a kiedy pojawił się Barnaba z Nakitą chłopak po prostu znikł, a cała trójka udała się obserwować Shoego.
Madison nagle przeniosła się w przyszłość i znalazła się w głowie Shoego, widziała że naprawdę wypalił wirusa na płycie, zainfekował system w szkole, a następnego dnia w szpitalu, przez co zginęło 4 dzieci, a najgorsze było to że czuł satysfakcję ze śmierci innych ludzi. Madison postanowiła po powrocie do właściwego czasu że musi koniecznie z chłopakiem porozmawiać żeby tego nie robił, a jak to nie pomoże, to pozwoli Nakicie go zabić.
Po rozmowie z Shoem, Madison domyśliła się że to nie on jest ich celem, tylko jego kolego Ace. I że ona była w głowie Ace, a nie Shoego, a pomyliła się tylko dlatego że ten w którego głowie była siedział w pokoju Shoego, przed jego komputerem.
Gdy Madison chciała się udać do Ace, w szkole w której byli pojawił się Ron, ale Barnabie, Nakicie i Grace udało się go zatrzymać, a Madison wraz z Shoem uciekli stamtąd i popędzili na spotkanie z Ace.
Madison i Shoe dotarli do jego domu na spotkanie z Ace i okazało się że Ace już wprowadził wirusa do systemu szpitalnego, w tym samym czasie dotarł tam również Paul, zastępca Rona i przydzielił chłopakowi anioła stróża. Madison przekonała Paula żeby został z Ace, a sama z Shoem udali się do szpitala, aby skasować wirusa i zapobiec śmierci niewinnym ludziom.
Shoe i Madison dostali się do szpitala i zniweczyli zamiary Ace wgrywając do systemu program, który ma wyeliminować niebezpiecznego wirusa. W szpitalu pojawiła się również Nakita, która powiedziała że pobiła Paula, a jak stracił przytomność to Ace się ockną i poszedł za nią. Ace pojawił się w szpitalu, żeby przeszkodzić Shoemu w zniszczeniu wirusa.
Madison znów przeniosła się w przyszłość do głowy Ace i zobaczyła że mimo że udało im się powstrzymać wirusa, to znów Ace stał się bohaterem, kłamiąc że to Shoe wgrał wirusa, a Ace go powstrzymał i przez to został pobity przez Shoego, a tak naprawdę sam Ace pobił kolegę.
Madison dogadała się z aniołem stróżem Ace, który podniósł kabel telefoniczny, tak żeby Ace się o niego wywalił i żeby nie mógł pobić kolegi. Udało się go powstrzymać przed zabijaniem innych ludzi, nie zabijając jego samego.
Gdy byli wszyscy w barze zjawił się Ron, ponieważ przysłali go serafini, żeby naprawił amulet Madison, żeby mogła bezpiecznie poruszać się w czasie.
Madison poprosiła Barnabę żeby nie zmieniał pamięci chłopaków, żeby wzięli jakąś lekcję z tego co się wydarzyło.
Potem wszyscy wrócili każdy do swojego domu.
Madison udało się zmienić przyszłość obu chłopców i już nie będą bawić się w zawirusowanie systemów.
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna :) bardziej podchodzi pod fantastykę. polecam :)
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Druga część przygód Madison równie ciekawa jak pierwsza . Fajna , lekka lektura .
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
rama83 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
break
Okładka - Strażniczka aniołów mroku Bliskość
Kristen Proby
Okładka - Strażniczka aniołów mroku Zauroczenie
Lauren Rowe
Okładka - Strażniczka aniołów mroku Pasażer 23 Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Strażniczka aniołów mroku Odprysk Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Strażniczka aniołów mroku Jak zaczyna się miłość?
Julie Anne Long
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów