Swobodna

Kiedy jednak ukochany Kellan wyrusza wraz ze swoim zespołem w trasę koncertową, którą ma zapewnić mu przepustkę do światowej sławy, dziewczyna zaczyna chwiać się w swoich postanowieniach szybciej niż byłaby gotowa przypuszczać…

Informacje dodatkowe o Swobodna:

Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2014-10-22

Kup książkę Swobodna

Swobodna - opinie o książce

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Po wplątaniu się w trójkąt miłosny, który doprowadził do niszczącej zdrady i rozpadu jej poprzedniego związku, Kiera przysięgła sobie nie powtarzać raz popełnionych błędów. Jest zdeterminowana, by już nigdy nikomu nie sprawić tak wielkiego bólu, a zwłaszcza uduchowionemu, utalentowanemu mężczyźnie, który zdobył jej serce. Kiedy jednak ukochany Kellan wyrusza wraz ze swoim zespołem w trasę koncertową, którą ma zapewnić mu przepustkę do światowej sławy, dziewczyna zaczyna chwiać się w swoich postanowieniach szybciej niż byłaby gotowa przypuszczać...
Avatar użytkownika - monika200571
monika200571
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
nastepna częśc Kelly już nie tak prosta jak poprzednie
Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
"Swobodna" to bardzo emocjonująca lektura, w trakcie czytania której irytacja potrafi sięgnąć zenitu. Napisana jest z dużą lekkością. Kierra jest narratorką tej powieści, więc i w tym przypadku mamy okazję śledzić jej przemyślenia, które nie zawsze są mądre. Nie brakuje westchnień na temat urody Kellena, jego seksapilu, tego jak jego ciało działa na naszą bohaterkę. Muszę przyznać, że przewracałam oczami przy niektórych fragmentach, bo ile można się zachwycać, ale oczywiście czytałam dalej... Mimo drobnych wad przeczytałam książkę z irytującą przyjemnością i jestem strasznie ciekawa, co jeszcze autorka wymyśliła dla naszych bohaterów? Czekam więc z niecierpliwością na "Niepokorną".
Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2014-12-03, Przeczytałam,

Kiera i Kellan po wielu trudnych chwilach nareszcie są razem. Rozłąka dobrze im zrobiła. Zrozumieli, co czują do siebie i zaczęli szanować swoje życie. Jednak między ich trudną miłość w plątał się brak zaufania. Trudno żyć z kimś, kto na twoich oczach zdradzał inne osoby. Dlaczego miałby nie zdradzić ciebie? Lecz w związku zaufanie jest konieczne. Żaden związek bez niego nie przetrwa. Na szczęście dostali szansę, by przekonać się o swojej wierności. Kellan razem ze swoim zespołem wyjechał w trasę koncertową na sześć miesięcy. I Kiera, i Kellan zrozumieli analogię z przeszłymi wydarzeniami. Dla nich ten wyjazd to największa próba ich miłość, jaką mieli dotychczas. Tymbardziej że w mieście pojawia się niespodziewana osoba - Danny - były chłopak Kiery. Czy Kiera będzie umiała dochować wierności Kellanowi równocześnie przyjaźniąc się ze swoim byłym chłopakiem? Czy Kellan będzie umiał odepchnąć od siebie seksowne fanki? I przede wszystkim czy ich związek przetrwa?

Zanim zaczęłam czytać tę książkę, miałam wiele obaw. Poprzednia część podobała mi się, lecz nie do końca przekonywała mnie swoją fabułą. Może wynika to raczej z mojej niechęci do romansów lub po prostu dużej ilości stron... Jednak świat należy do odważnych i właśnie dlatego pozytywnie nastawiona zaczęłam czytać "Swobodną". Czy się zawiodłam? I tak, i nie.

Pierwsze co przyciągnęło moją uwagę, to barwność postaci. Jak się przekonałam w książkach pani Stephens, są one bardzo dopracowane. Choć to nie zmienia faktu, że główna bohaterka nie podbiła mojego serca. Często też mnie irytowała. Jednak nie mogę nie docenić postaci Kellana. Jest on wyjątkowo nietypowym mężczyzną, który pewnością siebie zakrywa swoje prawdziwe oblicze. Za każdym razem, gdy odkrywałam nową cechę rockmana, czy poznawałam jego tajemnice, nie mogłam się oderwać od książki. Za wszelką cenę chciałam go poznać i odkryć jego prawdziwą duszę.

" - Kellan... ty się boisz? - szepnęłam mu do ucha.  - Dlaczego? Przecież ty nigdy się nie boisz.

- To nie prawda. Nie ma chwili, żebym się nie bał. "

Powieść dzieliła się na dwa etapy. Pierwszy niestety bardzo mnie nudził, co sprawiło, że miałam problemy z przebrnięciem przez setki stron. Lecz przyszedł moment, gdy wreszcie udało mi się to i wtedy wszystkie chwile, które mnie niezmiernie nudziły, zostały wynagrodzone. W książce pojawiła się akcja, która nadała tempa. Pojawił się również bardzo duży "ładunek emocjonalny", który nawet mnie poruszył, a jest to duże osiągniecie. Zaczęłam przyzwyczajać się do bohaterów, co z czasem zaowocowało przyjaźnią i przywiązaniem. Mimo że często mnie denerwowali, zaczełam przejmować się ich losem i kibicować im.

Niestety pojawia się kolosalna wada, która bardzo rzutuje na ocenę powieści. Przesłodzone lub przedramatyzowane sceny, które bardzo psuły kompozycję fabuły. Życie ma różne oblicza, jednak nie zmieniają się one co pięć minut. Takie przypadki rzadko się zdarzają i na pewno nie od razu po sobie. Muszę też zwrócić uwagę na sceny erotyczne. Jest to romans, więc oczywiste jest, że pojawiały się bardzo często. Jednakże uważam, że autorka czasami przesadzała. Sprawiała, że wielka miłość Kiery i Kellana zaczęła się stawać zbyt cielesna i często zanikała. Bardzo mnie to irytowało, ponieważ przeczyło to całej tezie książki.

Mam mieszane uczucia, co do tej serii. Z jednej strony bardzo mi się podoba, ale z drugiej niektóre wady są nie do wybaczenia. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że mam zamiar dokończyć trylogię. Jak pisałam wcześniej, przywiązałam się do bohaterów i chcę zobaczyć, jak potoczą się ich losy. Czy polecam? Na pewno polecam wielbicielkom romansów. W swoim gatunku jest naprawdę dobry i nie ma wątpliwości, że urzeknie serce nie jednej kobiety. Odradzam natomiast osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem. Nie jest to powieść, która Was zachęci do poszerzenia horyzontów. Jednakże odważni powinni spróbować.

Kellan i Kiera wyplątali się z miłosnego trójkąta, nie bez ofiar. Dziewczyna postanawia nie popełnić więcej tych samych błędów, lecz kiedy jej ukochany wyrusza w trasę koncertową musi pokonać swoje słabości i zaufać bliskiej osobie. ,,Bezmyślna" bardzo mnie rozczarowała, szczególnie postawa głównych bohaterów. Brak moralności w ich postępowaniu wręcz mną wstrząsnął. Wiele mogę zrozumieć, zakochać się w kimś innym, zdradę, kłamstwo, lecz wszystko ma swoją granicę. Kellan i Kiera każdy możliwy punkt ostateczny przekroczyli wielokrotnie. Pierwsza część pozostawiła po sobie nie tylko niesmak, ale i wielką ciekawość, dlatego skusiłam się na przeczytanie ,,Swobodnej". Kiera w końcu z samolubnej dziewczyny zaczyna przeistaczać się w dorosłą kobietę. Początkowo obserwowałam ich nowy związek i budujące się relacje z wielkim sceptycyzmem. Ostatnia część pokazała, że nie tak łatwo pokonać ich miłość, jednak, aby związek mógł ruszyć dalej potrzeba czegoś więcej niż uczucia. Zaufanie to coś, co buduje i umacnia a dla nich zaufanie jest czymś bardzo trudnym do osiągnięcia. Wiele aspektów tej książce postrzegam w dwojaki sposób, zarówno dobrze jak i źle. Keiera i Kellan nie ufają sobie nawzajem i jest to całkowicie zrozumiałe zważywszy na ich przeszłość. Wywołuje to wiele nieporozumień i napiętych momentów. Między bohaterami brak szczerej rozmowy, która by wiele wyjaśniła. Najbardziej irytujące było wielkie uwielbienie zespołu a zwłaszcza Kellana. Są rozpoznawalnymi lokalnymi muzykami i dopiero ruszają w trasę a większość kobiet i dziewczyn wzdycha do nich i z chęcią oddaję się bez cienia sprzeciwu. Serio? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Gdzie pojawia się Kellan, tam pojawiają się tłumy spragnionych fanek. Ach.... Ile można? A później się dziwić, że Kiera dostaje świra. Kiera często rozwodzi się szczegółowo nad spędzonym dniem. Opisuję dokładnie chwile i zdarzenia, które nie wnoszą nic do powieści. Lubię obszerne powieści, lecz ,,Swobodna" powinna być krótsza. Duża ilość opisów spowalnia akcje i chwilami byłam znużona. Ciągłe podejrzenia Kiery i Kellana sprawiają, że w książce jest duża ilość powtórzeń, a wszystko sprowadza się do jednego! Zaufanie! ,,Swobodna" jest książką, która wzbudziła we mnie wiele emocji i to nie zawsze dobrych. Ma kilka wad, jednak wykazała ogromny progres względem ,,Bezmyślnej". Książka ta przeraża prawdziwością wad bohaterów oraz ich obawami. Miała lepsze i gorsze momenty, często zabawne, ale i dramatyczne. Urzekły mnie chwile poważnych rozmów oraz momenty czułości między Kellanem i Kierą. Czuję się jak rodzić spoglądający na swe niesforne, dorastające dzieci, które popełniają błędy i krzywdzą się nawzajem, co sprawia smutek. Światło nadziei daje fakt, że te wszystkie przeżycia ich umocniły, zaczynają dorastać, co napawa mnie ogromną radością. Polecam!!! 4/6
Avatar użytkownika - Missy
Missy
Przeczytane:2014-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Swobodna" już zawsze kojarzyć mi się będzie z : dywanem kolorowych liści szeleszczących pod stopami, ciepłymi promykami słońca igrającymi na mym nosie, z różnokolorowym wrzosem.Z niebieskim kocem,którym w chłodne wieczory się opatulam,z jesiennym wiatrem co za oknem hula,z deszczem co delikatnie o szyby dzwoni,z kubkiem mej ulubionej herbaty w dłoni. Z tym tomem czułam się,jak w odwiedzinach u starych przyjaciół,kiedy to siedzimy rozparci wygodnie w fotelu,w dłoniach kubek parującej tym razem herbatki, i nieme pytanie cisnące się na usta: opowiadajcie co tam u was ciekawego słychać... A słychać wiele,bo Kiera zdecydowała opuścić się swoją bezpieczna przystań, jaką był Deny,by wieść pełne miłosnych uniesień życie u bolu przystojnego rockmana Kellana.Wybór niby oczywisty iść za głosem serca,lecz dla nich obojgu trudny wymagający pracy nad sobą,związkiem,opierający się na wzajemnym zaufaniu i trosce o uczucie kruche i delikatne,jakim jest miłość,a także o wrażliwe i kochające serce drugiej osoby... Juz na samym początku los nie jest dla Nich łaskawy,bo czy można zbudować związek,którego podstawą była zdrada?Związek ,który będzie opierał się na coraz to większych odległościach dzielących dwoje zakochanych w sobie ludzi? Przed Kierą i Kellanem trudna lekcja do odrobienia,której temat jest niełatwy... Zaufanie w miłości na odległość.I jakby tego było mało,całe tabuny rozanielonych fanek,które zawsze podążają za swoim bożyszczem... Kiera,jednak tym razem nie zamierza się poddać,ba nie chce nawet uchodzić za jedna z tych rozhisteryzowanych dziewcząt obsesyjnie śledzących swoich chłopców...Zaufała Kellanowi,który wyjechał w pogoni za marzeniami...Ma tylko nieodparte wrażenie,ze została sama na placu boju,jak Syzyf ze swoim kamieniem...Niby są przyjaciółki,które twierdza,że wszystko będzie Ok,ale...życie jest tylko życiem,a jak wszystko wiemy ono nigdy nie szczędzi Nam niespodzianek...Ot choćby z gatunku takich,ze siostra Kiery Anna spodziewa się dziecka,którego ojcem jest ekscentryczny basista z kapeli Kellana Griffn...Jak widać pasmo kłopotów przed bohaterami ściele się gęsto...Czy wyjdą z nich zwycięsko i dadzą dowód,że miłość na odległość ma szansę przetrwać,podbudowana mocnym fundamentem zaufania i uczucia,jakim obydwoje się darzą.Czy tym razem rozsądek weźmie górę nad uczuciami i emocjami?Jeśli jesteście ciekawi przeczytajcie...Ja jestem niezmiernie ciekawa trzeciej części,gdyż bardzo miło spędziłam czas w towarzystwie Kiery i jej sercowych rozterek.Nie wiem,jak wy,ale ja już nie mogę się doczekać,jak będzie wyglądało małe Griffiniątko:-)
Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zakochałam się w tej powieści i nie mogę oderwać od niej wzroku. Już zaczęłam czytać ostatnią część bo ciągle czuję niedosyt. Cykl tych książek jest normalnie jak narkotyk. Uzależniający i normalnie zwala z nóg.

Bezmyślna
S.C. Stephens0
Okładka ksiązki - Bezmyślna

Od niemal dwóch lat Kiera ma chłopaka - Denny jest spełnieniem jej marzeń: kochający, czuły, całkowicie jej oddany. Kiedy razem wyjeżdżają do nowego...