Szklany Tron. Opowieść 2. Zabójczyni i Czerwona Pustynia

4.6
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-22
Dodał/a książkę:elibri

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona przez swojego Mistrza, zostaje wysłana na szkolenie daleko na południe, do sessiz suikast - okrytych złą sławą Milczących Zabójców. By wypełnić zadanie, Celaena musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza, a nie będzie to łatwe zmuszona będzie stawić czoła nie tylko morderczym przygotowaniom, ale również zabójczemu dla przybysza z dalekiej północy pustynnemu klimatowi.

karolina_c plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26_ksiązek_2016,Fantastyka_2016,
Cealena po oszukaniu swego pracodawcy i pozbawieniu go sporego zysku, za karę trafia na pustynię, gdzie ma nabrać ogłady. Nikt jednak nie spodziewał się, jak ważną rolę odegra, ratując samego Milczącego Mistrza
Salianna plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016 ,
Celaena Sardothien, która została upokorzona i zraniona przez swojego Mistrza wyrusza za karę na Pustynię, aby szkolić się u Milczących Zabójców. Musi zdobyć list polecający od Niemego Mistrza, a ten szkoli tylko nielicznych. Zabójczyni będzie musiała stawić czoło morderczym treningom. Zostanie również zamieszana w polityczne relacje z władcą Xandrii. Spotka również wielu nowych przyjaciół, ale czy każdy okaże się być po stronie dobra...
Ta przygoda Zabójczyni jest niesamowita i wciągająca. A szczególnie spodobało mi się zakończenie i jej ostatnia rozmowa z Mistrzem Milczących Zabójców. Wyjaśnia się tutaj również jak jej Mistrz Arobynn Hamel zareagował na uwolnienie wszystkich niewolników, których dziewczyna powinna przywieźć ze sobą. Okazało się, że dziewczyna została dotkliwie pobita, jednak nie wie, co się stało z jej przyjacielem Samem. Ostatnie co pamięta to to, że krzyczał do Mistrza, że go zabije za to, co zrobił dziewczynie.
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
''Zabójczyni i Czerwona Pustynia'' - Sarah J. Maas
Jest to kolejna nowelka z cyklu Szklanego Tronu, która opowiada o losach głównej bohaterki zanim rozpoczęła się akcja w pierwszym tomie. Po tym, jak sprzeciwiła się swojemu szefowi, Celaena została ukarana. Nie dość, że mężczyzna upokorzył ją i okaleczył, to jeszcze zesłał dziewczynę na pustynię, żeby pobierała nauki od Niemego Mistrza. Sama podróż zajmuje jej miesiąc, klimat jest nie do wytrzymania, a przecież musi jeszcze udoskonalić swoje umiejętności na tyle, żeby sam Mistrz zgodził się ją szkolić. W międzyczasie poznajemy Ansel, z którą Celaena się zaprzyjaźnia, i z którą ma wiele różnych przygód. Gdy sam Mistrz w końcu godzi się na jej szkolenie, do książki wkrada się pewnego rodzaju sielanka, która jednak nie trwa długo. Jak na tak krótką treść, bowiem jak w przypadku pierwszej nowelki, jest to zaledwie około stu stron, książka bardzo zaskakuje. Końcowy zwrot akcji wprawia w osłupienie, a bohaterka musi zmierzyć się z kimś, komu zaufała. Autorka pisze dobrze, książkę czyta się przyjemnie, jednak, jak w poprzedniej nowelce, lekko irytowało mnie zachowanie Celaeny. Jest to jednak jedyna wada, na którą można przymknąć oko. Wiem, że recenzje nowelek są dosyć krótkie, ale nie da się napisać dużo o tak cienkiej książeczce.
Glonek Linia koment
Przeczytane:2016-05-28, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,