Zeszyt ten rozpoczyna długo oczekiwany przez czytelników tom 4, poświęcony algorytmom kombinatorycznym. Stanowi część długiego rozdziału o wyszukiwaniu kombinatorycznym i metodach generowania wszystkich możliwych rozwiązań. Jest w nim zwłaszcza mowa o generowaniu wszystkich krotek ustalonego rozmiaru i generowaniu permutacji. Analiza tych podstawowych algorytmów pokazuje, jak istotne jest poznanie i zgłębienie ważnych problemów dotyczących matematyki kombinatorycznej. W tym i pozostałych zeszytach wchodzących w skład tomu 4 D.E. Knuth wyjaśnia bardzo skomplikowane nieraz teorie za pomocą różnych gier i zagadek. Okazuje się, że poważne programowanie może być zabawą.

Informacje dodatkowe o Sztuka programowania. Tom 4. Zeszyt 2. Generowanie wszystkich krotek i permutacji:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-204-3293-0

Kup książkę Sztuka programowania. Tom 4. Zeszyt 2. Generowanie wszystkich krotek i permutacji

Sztuka programowania. Tom 4. Zeszyt 2. Generowanie wszystkich krotek i permutacji - opinie o książce

Donald E. Knuth0
Okładka ksiązki - Liczby nadrzeczywiste. Jak dwoje byłych studentów nakręciło się na czystą matematykę i odnalazło pełnię szczęścia

Pięćdziesiąt lat temu wybitny angielski matematyk John H. Conway przy użyciu dwóch niepozornych reguł skonstruował nowy, zadziwiający system liczbowy...