Okładka - Tajemnica Miksteków. Rozbójnicy z Maladety

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2011-04
Liczba stron: 20606
Dodał/a książkę:helion

Tajemnica Miksteków: Meksyk, 1847 r. Hacjenda rodu Rodrigandów, del Erina, staje się miejscem walki Antonio Ungera, Niedźwiedziego Serca i Bawolego Czoła z "hrabią" Alfonso i Komanczami. Skarb Miksteków, ukryty w jaskiniach góry El Reparo, zostaje częściowo zabrany, częściowo ponownie ukryty, zaś Antonio Unger zostaje podstępnie ciężko raniony przez Alfonsa. Rozbójnicy z Maladety: Meksyk. Sekretarz hrabiego Fernando de Rodriganda - Pablo Cortejo - pozbywa się szlachcica, oddając na wpół żywego,w ręce pirata Landoli. Finguje jego śmierć i przedstawia pierwszy z dwóch testamentów, w którym "hrabia" Alfonso zostaje spadkobiercą hrabiego. W tym czasie w Hiszpanii w zamku Rodrigandów, hrabia Manuelo de Rodriganda - na skutek intrygi działań Gasparino Cortejo i Alfonsa - traci powoli zdrowie. Jedynym jego obrońcą staje się wezwany przez Rosetę,córkę hrabiego, doktor Sternau.