OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Tajemnica okularów serca

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-04-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7502-591-0
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:czytam
Nowe przygody Antka i jego Anioła Stróża!

Antek dzisiaj mocno narozrabiał. Brnąc od kłamstwa do kłamstwa, ściągał na siebie jedną katastrofę za drugą. Na szczęście, zjawił się Anioł Stróż w okularach serca na nosie.

Oto historia o tym, do czego służą te dziwne okulary? Przeczytajcie, będziecie bardzo zdziwieni…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Uleczkaa38 plusminus Linia koment

  Edmond Prochain stworzył niezwykły cykl literacki, opowiadający  w zabawny, ciepły, mądry i bardzo ciekawy sposób o przyjaźni małego chłopca ze swoim rówieśnikiem - Aniołem Stróżem. Cykl, który bawi, cieszy ale także i uczy najmłodszych czytelników tego, co w życiu jest najważniejsze:) Uwielbiam te niedługie historie, które w tak inteligentny sposób łącza sobą naukę o religii, z nauką o życiu, i czynią to w piękny, bajkowy sposób:) Tym razem miałam przyjemność poznać trzecią odsłonę tej serii, która nosi tytuł "Tajemnica okularów serca", i która to opowiada o kolejnych kłopotach Antka i jego anielskiego druha, w które to obaj chłopcy uwielbiają się pakować...;)


 Antek popada pewnego dnia w nie lada tarapaty... By uniknąć konsekwencji swoich czynów, zaczyna kłamać... Kłamstwo za kłamstwem pogrąża chłopca w coraz to większych tarapatach, z których to wybrnięcie wydaje się być już czymś z dziedziny "cudów"... Na szczęście od czego ma on swojego przyjaciela  Anioła Stróża:)! Lecz pomoc ta nie okaże się zbyt przydatna, gdyż Anioł sam ma duże kłopoty na głowie, a właściwie na nosie... Otóż przybywa on z założonymi tajemniczymi Okularami Serca, w których to coraz mniej widzi, a których to za nic w świecie nie da się zdjąć... Jak się wkrótce okazuje, sekret owych okularów wiąże się z kłamstwami Antka...;)


 Kolejna bajkowa historia z Antkiem i jego Aniołem Stróżem w rolach głównych, która w bardzo prosty, przystępny, inteligenty i zabawny sposób mówi o tym, iż w życiu kłamstwo nigdy nie popłaca. Edmond Prochain stworzył tu bardzo ciekawą i mądrą historię o kłamstwie, które sprowadza na obu malców nie lada kłopoty, zaś jedyną szansą na wyplątanie się z tych tarapatów jest przyznanie się do kłamstwa i wyjawienie prawdy.  Piękna opowieść, opatrzona świetnymi ilustracjami i niosąca sobą wielki morał, który z pewnością utkwi w pamięci najmłodszych czytelników:) Takich bajek bardzo brakowało mi w polskich księgarniach, gdyż przypominają mi one opowieści mojej babci sprzed lat, w których nawet najprostsza historia rozpalała moja wyobraźnię, zaś jej zakończenie zawsze pozostawało mi długo w pamięci, i uczyło mnie tego jak starać się być dobrym człowiekiem...


 "Tajemnica okularów serca" to trzecia już część tego cyklu, który pokochały  tysiące dzieci na całym świecie. Bardzo dobrze się stało, iż Wydawnictwo Promic umożliwiło również i polskim czytelnikom poznanie tej mądrej opowieści o przyjaźni małego Antka i jego Anioła Stróża, którzy uczą się tego jak być - odpowiednio dobrym człowiekiem, i dobrym Aniołkiem:) Książeczka ta w piękny, pomysłowy i ciekawy sposób uczy tego, co robić należy, a czego powinno się unikać. I chyba nie ma lepszej możliwości na przekazywanie tych mądrości naszym pociechom, aniżeli podczas wspólnej lektury z dziećmi:) 


 Piękne ilustracje Vincenta Lefebvre, równie imponujące wydanie książki oraz nieduża cena tej pozycji sprawiają, że stanowi ona doskonałą propozycję dla każdego dziecka, wprost idealną na urodzinowy prezent:) To także jedna z naprawdę bardzo nielicznych książek, które w tak mądry i prosty sposób uczą dzieci religii katolickiej, dając im wiedzą i przekonanie o tym, iż każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża, który czuwa przy nim każdego dnia i każdej nocy. Kto wie, być może właśnie dzięki tej lekturze nasze dzieci nie będą już się bały ciemności w swoim pokoju, wiedząc że gdzieś obok przecież musi być jego wierny anielski  przyjaciel...:)


 "Tajemnica okularów serca" to książką, którą polecam bez wahania każdemu z rodziców, pragnących zafundować swoim dzieciom alternatywę dla komputerów, gier i telefonów komórkowych. I z pewnością właśnie ten wybór będzie najlepszym rozwiązaniem, gdyż lektura ta nie tylko zachwyci i rozbawi naszych najmłodszych czytelników, ale także nauczy ich czegoś bardzo ważnego o życiu...:)


 

mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tajemnica okularów serca Służebnica Pańska
Adrienne von Speyr
Okładka - Tajemnica okularów serca Katastrofa na plaży
Edmond Prochain
Okładka - Tajemnica okularów serca Jak dobrze być sobą
Christine Adams, Robert J. Butch
Okładka - Tajemnica okularów serca Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Ludwik Maria Grignion de Montfort
Okładka - Tajemnica okularów serca Mój przyjaciel Bóg
Lisa O. Engelhardt
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów