Tajemnice historii

Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści i niewyjaśnionych zjawisk. Poczyniono wiele starań, by poznać prawdę kryjącą się za mitami, legendami i podaniami. Pomimo długoletnich badań wiele pytań po dziś dzień pozostaje bez odpowiedzi.

Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj tez procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.

Informacje dodatkowe o Tajemnice historii:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2015-12-10
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Tajemnice historii

Tajemnice historii - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka od razu przykuła moją uwagę. Najpierw tytułem. Uwielbiam wszelkiego rodzaju tajemnice. Uwielbiam historię. A tu „Tajemnice historii”. Przerzuciłam na szybkiego parę stron i stwierdziłam, że zdecydowanie zabieram ją ze sobą do domu. Tym bardziej, że opis książki przemówił do mnie bardzo sugestywnie. A brzmiał on tak:

„Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści
i niewyjaśnionych zjawisk. Poczyniono wiele starań, by poznać prawdę kryjącą się za mitami, legendami i podaniami. Pomimo długoletnich badań wiele pytań po dziś dzień pozostaje bez odpowiedzi. Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj też procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.”

Album jest naprawdę rewelacyjny. Piękne zdjęcia z opisami, dokładne schematy, ilustracje, ryciny są świetnym uzupełnieniem tekstu. Ten z kolei jest bardzo ogólnikowy ale przy tak obszernej tematyce ciężko byłoby zagłębiać się w szczegóły. Album ma właśnie zachęcić do sięgnięcia po beletrystykę poruszającą konkretny temat. A tu naprawdę jest co wybierać – i dinozaury, starożytny Egipt, legenda króla Artura, Inkowie, Trójkąt Bermudzki, UFO, Całun Turyński... To tylko kilka poruszonych tematów.

Album polecam wszystkim – starszym i młodszym, miłośnikom historii i tym, którzy jej nie lubią. Miłośnicy teorii spiskowych też tutaj coś znajdą. Myślę, że pięknie wydany album będzie sporym wsparciem nauczycielowi historii. Kolorowe zdjęcia i ilustracje przyciągają uwagę.

Gramatyka niemiecka w trzy minuty
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Gramatyka niemiecka w trzy minuty

Plansza edukacyjna zawierająca skondensowane informacje na temat zasad gramatycznych w języku niemieckim....

Majorka. Dookoła świata
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Majorka. Dookoła świata

Majorka od zawsze stanowiła cel inwazji obcych mocarstw, głównie z uwagi na strategiczne położenie w samym sercu zachodniej części Morza Śródziemnego....