Opis ksiązki
Kup Teraz

Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist's Edition

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788310130198
Liczba stron: 40
Dodał/a książkę:elibri

Znacie ,,Tajemny ogród"? To niezwykła książka do kolorowania, o której mówi już cały świat. Teraz powraca w wydaniu specjalnym dla kolekcjonerów - w znacznie większym formacie, na grubym, zadrukowanym jednostronnie papierze i z wyrywanymi kartkami - po to, by móc je pokolorować, oprawić i powiesić.

Ta ekskluzywna publikacja, zawierająca dwadzieścia ilustracji wybranych przez autorkę z ,,Tajemnego ogrodu", zachwyci kolorofanów w każdym wieku.

Johanna Basford jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
W OGRODZIE PEŁNYM TAJEMNIC

Widzicie drzwi. Stare, drewniane, dąb pewnie ścięto do ich wykonania, okute żelaznymi zdobieniami. Osadzone są w cegłach, a może w roślinach, zieleń jest wszędzie, choć jeszcze nie ma koloru, plątanina liści, gęsto wyciągająca swoje ramiona w stronę wejścia. Wchodzicie dopiero, czy może już weszliście? Kto to wie. Jedno jest pewne: znajdujecie się dopiero u stóp Tajemnego Ogrodu.

Wraz z opisaną wyżej ilustracją, zaczyna się niniejsza książka. Artystyczna kolorowanka dla każdego, niezależnie od wieku, kto chciałby własną dłonią nadać barw przesyconym detalami i skomplikowanymi kształtami ilustracjom. Z każdą kolejną stroną zagłębiamy się krok po kroku w roślinność i sekrety tego miejsca. Widzimy kwiaty, widzimy bogactwo owadów. Starą studnię. Domek na drzewie. Co jeszcze kryje się tam dalej? Za zakrętem i za kolejnym parawanem zieleni?

Nagrodzona Elle Decoration Design Award i Channel 4 Talent Award artystka zaprasza nas do krainy, gdzie zabawa z kredkami, flamastrami czy farbami nawet, trwać będzie całymi godzinami. W odróżnieniu od większości podobnych publikacji, kolekcjonerska edycja ,,Tajemnego ogrodu" oferuje znakomitą jakość. Tekturowa podkładka, grube, wielkoformatowe plansze, świetny papier... Kartki nie ulegną wilgoci, nie pofałdują się, kolor niezależnie od używanych narzędzi nie przebije przez strony. Kolorowanie więc staje się zabawą, jaką być powinno, bez konieczności uważania na papier.

Poza tym same rysunki są znakomite. Odpowiednio skomplikowane, odpowiednio wzorzyste. Nawet sama okładka aż kusi by ją pokolorować.

Kto więc lubi tego typu aktywne spędzanie czasu, powinien z ,,Ogrodem..." się zapoznać. Kolorowanie stało się ostatni modne, ale w zalewie tytułów ten właśnie zdecydowanie wart jest polecenia.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/28/tajemny-ogrod-dla-wtajemniczonych-johanna-basford/
Amarisa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy warto zakupić sobie kolekcjonerskie wydanie "Tajemnego ogrodu", koniecznie zajrzyjcie: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=21847 :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów