Opis ksiązki
Kup Teraz

Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia

Ocena ( 3 osoby )
4.3
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-06-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2405-6
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:takahe
To była miłość od pierwszego wejrzenia, a przy okazji prawdziwa rewolucja w życiu Alison. Kiedy na jej drodze stanął Ajar, wiedziała, że są sobie przeznaczeni. Wiedziała, że dzielą ich różnice kulturowe. Ale nie przewidziała, że ukochany jest księciem, a jego rodzina mieszka w pałacu. Na dodatek hinduskie zwyczaje i tradycje przyprawiają ją o zawrót głowy. Czy żona księcia może być szczęśliwa?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Tam gdzie śpiewają pawie" to autobiograficzna historia Alison, Amerykanki, która poznała i poślubiła hinduskiego księcia. Ta korporacyjna dziewczyna nawet nie przypuszczała jaka rewolucyjna zmiana zajdzie w jej życiu. Zamiast luksusu głęboka więź, przewartościowanie swoich poglądów i codzienności, ucieczka od pędzącego świata XXI wieku.
Niewątpliwie ciekawym elementem tej lektury jest obserwacja zderzenia dwóch różnych kultur, poznanie obyczajów w Indiach, kraju egzotycznego i pełnego kontrastu- chorób i ubóstwa z pałacami i wykwintnością. Reinkarnacja, system kastowy, chaos, święte krowy, pomoc jako punkty dla karmy- to elementy tego kraju. Uczy się od ukochanego, że nie ważne co mają, a czego nie, a to, że są razem. ,,Zawsze patrz w dół, nigdy w górę" mówił jej Ajay. Alison musiała sobie poradzić z wieloma trudnościami, by dostrzec piękno Indii, a jej dusza się ,,uspokoiła".

Niejako bajkowa historia, przewidywalna, ale może się spodobać, przez to, że miała miejsce w rzeczywistości. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć więcej na temat tej książki. Większego wrażenia nie wywarła. Pozycja lekka, aby się zatrzymać i może też, czytając o losach Alison, posłuchać głosu własnego serca.
anulka1312 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Na początku miałam mieszane uczucia co do tej książki. Rzeczywiście jest bajkową powieścią o spełnieniu marzeń, to również malutkie okno na świat Indii i czytałoby się ją bardzo przyjemnie, gdyby nie uwielbienie Autorki do dóbr materialnych, które w znacznym stopniu daje się odczuć zwłaszcza w pierwszej części powieści. Wówczas odniosłam wrażenie, iż posiadanie ogromnej willi i pławienie się w luksusach jest jedyną ambicją w życiu pani Alison. I w sumie z tego powodu znienawidziłabym główną bohaterkę gdyby nie fakt, iż w moim odczuciu z czasem zaczęła stopniowo dystansować się do swoich pragnień, w związku z czym ogólne wrażenia po przeczytaniu tej książki są nieco pozytywne.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Styrana Linia koment
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Habina Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów