Tani drań

Wiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Całe pokolenia zachwycały się jego piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. ,,Addio, pomidory", ,,Mija mi" i ,,Wesołe jest życie staruszka" czy wreszcie niezapomniany skecz ,,Sęk" w wykonaniu z Edwardem Dziewońskim. Młodzi bezbłędnie rozpoznają jego głos jako Papę Smerfa. Unikający wywiadów i przez ostatnie lata wycofany z życia zawodowego i towarzyskiego, teraz w szczerej rozmowie ze swoim synem, Marcinem. Od przedwojennej Warszawy, przez wspomnienia z aktorskiej garderoby, aż po ostatnie lata. A jeśli do tego dodać ujmujący uśmiech i diabelnie złośliwy dowcip? Proszę Państwa, przed Wami Wiesław Michnikowski!

Informacje dodatkowe o Tani drań:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-11-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Tani drań

Tani drań - opinie o książce

Nietuzinkowy aktor, ciekawa forma wywiadu - syna z ojcem. Kształtuje się obraz człowieka o wielu talentach - mechanika, który miał sprawne ręce, dobre oko i potrafił narysować niejeden model. Nie został fachowcem, nie został malarzem, w wojsku też nie zagrzał miejsca, bo jak sam przyznał poraził go lekko prąd, upadł na głowę i z tego (nie-)szczęścia został aktorem. Ośmielę się rzec, że dobrze się stało, bo trudno zapomnieć kreacje Pana Wiesława Michnikowskiego czy jego skecze kabaretowe.
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek w 2015, Mam,
Cudowna postać, kapitalna rozmowa ojca z synem, co należy podkreślić, bo jak wiadomo Pan Wiesław niechętny jest wywiadom. W zalewie wywiadów rzek (ścieków) przeróżnej maści celebryckiej menażerii ta pozycji zasługuje na szczególną atencję. I nie chodzi o to, że o jakichś szczególnie doniosłych tematach się tu rozmawia, że o teatrze głównie, kulturze wysokiej czy życiu w wysublimowanych dekoracjach właściwych ludziom kultury. Nie ma tu zadęcia, jest prostota wypowiedzi, bez prostackiej jednak maniery, za którą kryje się chęć taniego poklasku i zwrócenie na siebie uwagi za wszelką cenę. Rzecz to wybitnie błyskotliwa i niewymuszenie zabawna, powinna trafić także do rówieśników wnucząt Pana Wiesława.