Opis ksiązki
Kup Teraz

Tantra. Sztuka świadomego kochania

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: 2006
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-60-20768-2
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:szczepanik
Recenzja - Tantra. Sztuka świadomego kochania
Starożytny zbiór ezoterycznych ksiąg hinduskich, tantra, jest systemem filozoficznym, w którym miłość płciowa stanowi sakrament, a wzajemny stosunek kobiety i mężczyzny podnosi się do rangi wielkiej sztuki. Oto właśnie sztuka świadomego kochania.
Niestety na przekór temu, w co wszyscy chcielibyśmy wierzyć - nie rodzimy się z umiejętnością współżycia, również seksualnego. Także niewielu z nas wyniosło korzyści z konwencjonalnej edukacji w dziedzinie seksu, a na miłość nie ma dotąd w naszej kulturze recepty. Mimo że nazywamy się "dziećmi seksrewolucji" - wciąż działają na nas systemy poglądów wzbudzające poczucie winy, lęk, niepewność i wstyd. To dobrze, że zgodnie z doktryną filozofii tantrycznej nauki tantry odradzają się z każdą epoką, a więc - i z naszą, dając ludziom szansę na niecodzienne partnerstwo, tak seksualne, jak i duchowe.
Pierwsza część książki jest ogólnym wprowadzeniem do filozofii tantry, druga natomiast poświęcona jest rytuałom seksualnym oraz nauce osiągania ekstatycznego połączenia dwojga ludzi w miłości.

Charles i Caroline Muir - są nauczycielami jogi od ponad dwudziestu lat. Prowadzą profesjonalną szkołę jogi i tantry na Hawajach. Podstawą ich teorii "współczesnej bliskości" są starożytne sztuki kształtowania ciała dopasowane do świata XXI wieku. Ich metody cieszą się wielkim powodzeniem na całym świecie. Ich najsławniejsza książka, Tantra - sztuka świadomego kochania została przetłumaczona na jedenaście języków.
Recenzja
Fimbulwinter Linia koment
Na półkach:

Tantra to bardzo rozbudowany hinduski system, obejmujący niemal każdą dziedzinę ludzkiej działalności. Pod metaforycznym językiem mitologii indyjskiej skrywa uniwersalne zasady przejawiające się w różnych aspektach rzeczywistości. Wyłania się z tego wszystkiego charakterystyczny sposób myślenia. Sposób ten, przynależący do zupełnie innej kultury, staje się atrakcyjny dla Europejczyka zainteresowanego filozofią Orientu. Jednakże większość takich odbiorców nie potrafi pojąć obcego systemu bez wartościowania opartego na schematach własnej kultury

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
break
Okładka - Tantra. Sztuka świadomego kochania Sztuczki umysłu
Derren Brown
Okładka - Tantra. Sztuka świadomego kochania Kato-tata. Nie-pamiętnik
Halszka Opfer
Okładka - Tantra. Sztuka świadomego kochania Zdarza się
Jarosław Szulski
Okładka - Tantra. Sztuka świadomego kochania Podróż Teo
Catherine Clement
Okładka - Tantra. Sztuka świadomego kochania Pucka
JANINA KATZ
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów