Okładka książki - Tao medytacji. Zajęcia dla początkujących

Data wydania: 2008-01-01
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-246-1595-7
Dodał/a książkę: yerba

Rozejrzyj się. Świat pędzi jak oszalały. Ludzie kręcą się na karuzeli życia chcąc osiągnąć więcej i to jak najszybciej. Liczy się intensywność przeżyć, nie ich jakość. A Ty? Spoglądasz na to wszystko ze stoickim spokojem, zdając sobie sprawę, jak krucha jest nasza rzeczywistość. Wyciszenie, nabranie głębszego oddechu i zdolność spojrzenia do wewnątrz – oto sztuka medytacji. Dzięki niej zyskujesz zdolność nowego spojrzenia na własne życie, zdefiniowania swoich marzeń i pragnień, ustalenia wartości, odnalezienia zagubionego celu.

Zastanów się. Umiejętność przejścia przez życie w taki sposób, byśmy poczuli, że miało ono znaczenie i odcisnęło wartościowy ślad, to sztuka, którą osiąga niewielu z nas. A Ty? Pragniesz odkryć w sobie nowe możliwości. Szukasz bezpiecznej przystani, która przygarnie Cię podczas burzy codziennego zgiełku. Chcesz uwolnić się od stresu, negatywnych myśli, frustracji i rozczarowania. Tradycja relaksacji w ciszy spokojnego umysłu ma tysiące lat. Jest praktykowana w różnych kręgach kulturowych. Teraz jej zbawienna moc otwiera się na Ciebie.

Zbawienny wpływ praktyk medytacyjnych
Praca z odczuciami płynącymi z Twego ciała
Medytacja chodzenia i jedzenia
Umiejętność obserwowania myśli i emocji
Medytacja a odpowiedzialność społeczna

Kup książkę

Mądrość serca. Praktyka buddyjska w świecie zachodnim
Jack Kornfield0
Okładka ksiązki - Mądrość serca. Praktyka buddyjska w świecie zachodnim

Mądrość serca wyszła spod pióra wytrawnego nauczyciela duchowego, psychologa i mistrza medytacji o międzynarodowej renomie. Jack Kornfeild omawia kolejno...