Opis ksiązki
Kup Teraz

Tchnienie śniegu i popiołu

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-1883-2
Liczba stron: 348
Dodał/a książkę:dona
Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania USA. Claire, pochodząca z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych zdarzeń jest wielki pożar i śmierć rodziny Jamiego... Czy da się tego uniknąć? Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
catarina78 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-21, Na półkach: Przeczytałem,

Jamie Fraser jest bohaterem, jedynym, który może przywrócić pokój w burzliwym roku 1772. Nadeszły czasy wojny. Ale co to dla wojowniczego Szkota, który miał już zginąć nie jeden raz, a nie zginął. Jakoś da sobie radę z niewolnikami, Indianami i osadnikami. Któż bowiem, jak nie on?


 


Zbliżająca się wojna zwiastuje wartką akację. Ta rozkręca się powoli, ale wreszcie. Jest! Coś zaczyna się dziać. Ktoś widać wpuścił świeżą krew do nużącej fabuły poprzedniego tomu. „Tchnienie” staje się tu zatem słowem kluczowym.


 


Claire zaczyna coś konkretnego robić. Nagle odzywa się w niej żyłka naukowca, zaczyna przeprowadzać eksperymenty, doświadczenia, wyprzedzając swoją epokę. Używa eteru podczas zabiegów, bawi się chemią. Taka osiemnastowieczna Doktor Quinn. Jamie także nie próżnuje. Działa na dwa fronty, szuka sprawiedliwości, miota się. Ale przede wszystkim – jest wojna, a więc i trupy, rozpacz, pogrzeby, dramaty. Udaje się wprowadzić także paru nowych bohaterów. Jest więc nadzieja, że powieść wciągnie tak jak pierwsza część sagi. Tym razem historia dzieje się na oczach czytelnika, a nie gdzieś na kartach podręczników. Jest żywa i pełna pasji. Pojawiają się sprzeczne idee, konieczność podejmowania dramatycznych decyzji. A przede wszystkim – nad rodziną Fraserów ciąży piętno historii. Wiedzą o dramatycznym pożarze, który wybuchł w ich posiadłości i doprowadził do śmierci mieszkańców. Ale może i tym razem uda się oszukać przeznaczenie?


 


Autorka wyraźnie otrzymała jakiś impuls, by pociągnąć wszystko dalej, choć już zaczynało umierać. Brawurowo wprowadziła nowe wątki, postaci, nakazała bohaterom cierpieć, kochać, odczuwać strach. Dobry powrót.

mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jedna z grubszych książek jakie czytałam.Śmiałam się,że wzięłam sobie coś lekkiego do czytania :) Jak się okazało książka naprawdę była lekka...Nawet nie wiem kiedy dotarłam do ostatnich stron.Śmigałam po kartkach jak na nartach.Wciąż czuję niedosyt.Wspaniale jest wiedzieć co było dalej.Poznać kolejne losy i starzeć się z bohaterami.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anoola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tchnienie śniegu i popiołu Córka pirata
Margaret Cezair-Thompson
Okładka - Tchnienie śniegu i popiołu Prawda
Neil Strauss
Okładka - Tchnienie śniegu i popiołu Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Tchnienie śniegu i popiołu Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Tchnienie śniegu i popiołu Dotyk
Claire North
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów