Te paskudne robale

Jeśli czujesz się na siłach spojrzeć przez szkło powiększające, i przyjrzeć się szczegółom świata owadów, przeczytaj tę książkę! Odwiedź straszne rodziny robali, wejdź do laboratoriów szalonych naukowców i nie daj się zwieść chytremu maskowaniu niektórych insektów.

Informacje dodatkowe o Te paskudne robale:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: b.d
ISBN: 83-237-8812-X

Kup książkę Te paskudne robale

Te paskudne robale - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

PEŁZAJĄ, GRYZĄ, UCZĄ

Dzieci postrzegają świat inaczej, niż dorośli, o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale jedno nie zmienia się niezależnie od wieku: nikt nie lubi nudy, suchych faktów i monotonii. Dlatego tak bardzo wszelka nauka, poza tą, która oczywiście nas ciekawi, wchodzi tak opornie do naszych głów. Na szczęście są dzieła takie, jak „Strrraszna Historia” czy „Monstrrrualna Erudycja”, które wiedzą, jak przekazywać fakty i robią to w tak znakomity sposób, że nawet nietrawiący danej dziedziny wiedzy czytelnik z ochotą się w nie wgryza, by przekonać się, że nie ma gałęzi nauki, która byłaby nudna, są tylko ludzie, którzy potrafią ją obrzydzić. Ale dla żadnego dziecka na pewno nudne nie są żadne robale, dlatego najnowszy tom „Monstrrrualnej erudycji” będzie dla nich szczególnie atrakcyjny.

Witajcie w świecie owadów. Są małe, mają dużo odnóży, dziwne czułki i żądła wystają z ich ciał, obmierzłe odwłoki kołyszą się obrzydliwie… Wiecie sami, jak to jest. Ale czy wiecie, że są owady zdolne do… ataków gazowych? Albo, że z sieci pewnego pająka można pleść sieci do połowu ryb? A to przecież dwa z niezliczonych przykładów ciekawostek, jakie czekają na Was w tej książce!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/magi-28-shinobu-ohtaka.html

Nick Arnold0
Okładka ksiązki - Jak działają maszyny. Interaktywny przewodnik po maszynach prostych i mechanicznych

Poznaj zasady fizyki oraz osiągnięcia nauki i techniki kryjące się za najprostszymi maszynami i mechanizmami - od dźwigni, przez koła zębate, i bloczki...

Kipiący mózg. Monstrrrualna erudycja
Nick Arnold0
Okładka ksiązki - Kipiący mózg. Monstrrrualna erudycja

Dzięki tej książce poznasz największe tajemnice ludzkiego mózgu. Nauczyciele Ci o nich nie powiedzą! Jeśli chcesz wiedzieć, ile komórek nerwowych...