Techniki kreatywności

Kilkadziesiąt metod pobudzania kreatywności i szukania najlepszych pomysłów krok po kroku. Wszystkie opisane tak, żeby można było natychmiast wypróbować je w praktyce. Realna pomoc w znajdowaniu skutecznych i oryginalnych rozwiązań w firmie i w życiu prywatnym. Wskazówki jak zorganizować pracę w sposób sprzyjający powstawaniu dobrych pomysłów. Najlepsza droga żeby znaleźć świetny pomysł, to mieć wiele pomysłówLinus PaulingCzy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że niektórzy ciągle sypią jak z rękawa nowymi i odkrywczymi pomysłami? Nie tkwi w tym żaden sekret. Po prostu ? często nie do końca świadomie ? ?kreatywne osoby? stosują określone techniki, które pozwalają im twórczo pobudzić umysł. Książka ?Techniki kreatywności? zapozna cię ze sposobami naTWOJE WŁASNE, ŚWIETNE POMYSŁYKreatywność to cecha potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia, zarówno zawodowego jak i prywatnego. W działach wielu firm? zwłaszcza w zespołach zajmujących się marketingiem, PR, sprzedażą ? kreatywność jest uznawana za jedną z najważniejszych wartości. Jeśli chciałbyś lepiej wykonywać swoją pracę zyskując uznanie kolegów i szefów ? ta książka jest dla ciebie. Kreatywność przydaje się także w życiu prywatnym. Na pomysł na urodzinowe przyjęcie, zabawę z dzieckiem czy wakacyjną przygodę można wpaść przypadkiem, albo szukać go z użyciem specjalnych technik. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać ? koniecznie sięgnij po ?Techniki kreatywności?. Książka pomoże ci zorientować się, jak możesz rozwijać kreatywność własną i twoich znajomych. Poznasz najważniejsze techniki i dowiesz się, kiedy je stosować, gdzie leżą ich granice i jakie narzędzia kreatywności lepiej zostawić innym. Ksiażka jest przygotowana tak, żeby po jednorazowej lekturze łatwo było praktycznie wykorzystać opisane techniki. Na początku znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania: czy kreatywność jest wrodzona? czy można rozwinąć swoją kreatywność? czym różnią się różne sposoby myślenia?. Potem opisane są szczegóło dziesiątki technik. W każdym z opisów znajdziesz oczywiście szczegółowe informacje o sposobie użycia danej techniki, potrzebnych przyborach lub elementach, czasie trwania itp. Książkę kończy rozdział o organizacji kreatywnej firmy i o tym, jak sprawić, żeby kreatywność stała się elementem firmowej kultury. Spis najważniejszych technik szczegółowo opisanych w książce:Abstrakcja progresywnaBisocjacjaBurza mózgów (brainstorming)Brainstoriming konstruktywno-destruktywnyBrainstorimng mieszanyBrainstorming indywidualnyBrainstorming stop and goBrainwriting (metody 635, grupowego notatnika) Lista OsbornaMapa myśli (mindmapping) Prowokacja mentalnaRandom-inputSkrzynka morfologicznaSłowa losowe SynektykaSześć kapeluszy de BonoTechnika NIETrzy krzesła DisneyaWachlarz koncepcji

Informacje dodatkowe o Techniki kreatywności:

Wydawnictwo: Flashbook
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Techniki kreatywności

Techniki kreatywności - opinie o książce