Teki Archiwalne tom 2 (24)

Spis treści :- Zasady wydawnicze obowiązujące w ?Tekach Archiwalnych?- Artykuły- Andrzej CHONIAWKO: UkAad przedarchiwalny a ukAad archiwalnyzespołu akt w teorii i praktyce archiwistyki polskiej - Waldemar WYSOCKI: Archiwum Wojskowe 1919- Dzieje i dziaAalno- WAadysAaw STÉPNIAK: Polityka Polski wobec Rumuniiw latach 1919?1920 - WAodzimierz JANOWSKI: Ustrój wAadz, zadania i struktura aparatuwykonawczego KC PZPR w latach 1948?1990 (zarys problematyki).- CzaYi IIMiscellanea- Jerzy TOMASZEWSKI: Obrady konferencji konsularnej w Berliniew maju 1938 r. w sprawie pozbawienia íydów obywatelstwa polskiego- WAodzimierz JANOWSKI: Nastroje spoAeczenstwa III Rzeszywiosna 1939 r. w Ywietle informacji Szefostwa Wywiadu Korpusu- Ochrony Pogranicza.Adam Grzegorz DABROWSKI: Stanowisko panstw europejskichoraz Japonii i Chin wobec podpisania paktu o nieagresji miadzyZwiazkiem Radzieckim a Niemcami w relacjach dyplomatów polskich WAadysAaw HORST: Sprawozdanie majora dyplomowanego EdmundaGalinata z dziaAalnoYci w okresie miadzywojennym i kampaniwrzeYniowej.Piotr MADAJCZYK: Dokumenty o konfliktach Armii Czerwonejz wAadzami i ludnoYcia polska na ziemiach zachodnich w 1945 r.

Informacje dodatkowe o Teki Archiwalne tom 2 (24):

Wydawnictwo: DiG
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Teki Archiwalne tom 2 (24)

Teki Archiwalne tom 2 (24) - opinie o książce