Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury

Poznaj i wykorzystaj mechanizmy testowania zabezpieczeń, a nikt nie prześlizgnie się przez Twoją witrynę!

Jak zainstalować i skonfigurować narzędzia do testowania zabezpieczeń? Jak szybko i sprawnie znaleźć problemy w aplikacjach? Jak wykorzystywać testy powtarzalne?

Witryny internetowe oraz ich aplikacje stanowią swoistą wirtualną furtkę do wszystkich korporacji i instytucji. Jak zatem zadbać, aby nikt niepożądany nie przedostał się do środka? Co sprawia, że witryna jest naprawdę bezpieczna? I w jaki sposób testować aplikację, aby nie był to proces żmudny i czasochłonny, a raczej sprawny i skuteczny? Oto rozwiązanie -- niniejsza książka zawiera proste receptury, dzięki którym z łatwością znajdziesz luki w aplikacjach, zanim zrobią to różni hakerzy.

Książka "Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury" to napisany zrozumiałym językiem podręcznik, dzięki któremu szybko poznasz mechanizmy testowania zabezpieczeń. Praktyczne przykłady zawarte w tym przewodniku sprawią, że szybko nauczysz się włączać systemy zabezpieczeń do standardowych procedur kontroli aplikacji. Bez problemu stworzysz testy dotyczące funkcji AJAX, a także przeprowadzisz rozbudowane, wieloetapowe testy podatności na klasyczne problemy: skrypty krzyżowe oraz wstrzykiwanie kodu.

Bezpieczeństwo oprogramowania Instalacja darmowych narzędzi i rozszerzeń Kodowanie danych w Internecie Manipulowanie danymi wejściowymi Fałszowanie informacji przesyłanych w nagłówkach przez przeglądarki Przesyłanie na serwer plików o dużej objętości Obchodzenie ograniczeń interfejsu użytkownika Autoryzacja masowego skanowania Ataki przeciwko aplikacjom AJAX Manipulowanie sesjami Testy wielostronne

Niech bezpieczeństwo Twoich aplikacji nie spędza Ci snu z powiek!

Informacje dodatkowe o Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-01-14