Toksyna

Mimo rozpadu małżeństwa, doktor Kim Reggis stara się być dobrym ojcem dla swej jedynaczki Becky. Pewnego wieczoru zabiera córkę do jej ulubionej restauracji na hamburgerową ucztę. Wkrótce jednak sielanka zamienia się w tragedię - po kilku dniach dziewczynka umiera w wyniku zatrucia bakteriami "Escherichia coli". Co spowodowało śmierć małej Becky? Kim robi, co w jego mocy, aby rozwiązać tę tragiczną zagadkę, lecz ciągle trafia na nieprzenikniony mur milczenia ludzi, którzy nie chcą lub boją się mu pomóc.

Informacje dodatkowe o Toksyna:

Toksyna - opinie o książce

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Lubię thrillery, ale myślałam, że te medyczne nie są dla mnie. Jednak się myliłam i uważam, że Cook to mistrze thrillerów Medycznych, chociaż przeczytałam dopiero jedną jego książkę. czyta się ją łatwo, a fabuła jest naprawdę ciekawa. Restauracje z hamburgerami będą omijała z daleka po przeczytaniu tej książki i nie dotknę tych, które są sprzedawane w sklepie. Książka pokazuje jaką drogę przebywa mięso zanim znajdzie się na naszym talerzu. Wystarczy jedna chora krowa, na której ktoś chce zarobić parę dolarów, aby stało się nieszczęście, a ludzie zaczęli chorować i umierać po spożyciu takiego mięsa. Niewinne dziecko zostaje zarażone bakteriami E. Coli., a potem wkrótce umiera. Jej ojciec, który jest lekarzem, próbuje rozwiązać trudną zagadkę. Warto przeczytać książkę "Toksyna", polecam.
Avatar użytkownika - Engieee
Engieee
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z thrillerem medycznym. Pochłonęła mnie całkowicie, może dlatego, że uwielbiam kwestie związane z medycyną. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Towarzyszymy ojcu dziewczynki, która zmarła w skutek zatrucia pałeczkami coli w niedosmażonym hamburgerze. Razem z głównym bohaterem zamieniamy się w detektywa, śledczego, który pragnie wyjaśnić tajemnicę zatrutego mięsa. Wyjaśnienie zagadki i znalezienie przyczyn śmierci dziewczynki stają się naszym jedynym celem, podporządkowujemy całe swoje życie. Począwszy od zmiany tożsamości i wizerunku, krok za krokiem odkrywamy kolejne tajemnice, a te pozwalają nam rozwikłać punkcik po punkcie drogę, jaką przemierzyły pałeczki coli nim dotarły do serca dziewczynki. Widzimy, jak trudne wyzwanie podejmuje dr Kim by wyjaśnić kto jest odpowiedzialny za śmierć jego córki Becky. Książka pokazuje do jakich poświęceń są gotowi rodzice, by sprawiedliwości stało się za dość, mimo, iż ich działania już nie przywrócą życia dziecku. Mimo iż jest to thriller medyczny, to dla mnie przede wszystkim była to opowieść o determinacji, dążeniu do prawdy i wielkiej miłości.
Avatar użytkownika - Lain
Lain
Przeczytane:2022-01-24, Przeczytałam, Mam,

Mimo wkurzającego, głównego bohatera, książkę znowu "łyknęłam" w 3 dni. I jakoś taka refleksja mnie po przeczytaniu naszła, że Cook nie musiał używać wyobraźni do pisania tej książki, po prostu napisał sama prawdę.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-08-02, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Thriller medyczny opisujący zdystansowanie i znieczulicę na ludzkie cierpienie. Poruszający aspekt machlojek, intryg i obojętności wobec cierpień i problemów społeczeństwa.

Powieść pokazuje przede wszystkim rodzące się w zarodku społeczeństwa problemy. Zgubne, niekorzystne, zagrażające życiu i zdrowiu sytuacje - ludzka głupota.

Człowiek, a raczej ludzie, o których czytamy, skłonni są za wszelką cenę obniżyć koszty produkcji produktów żywnościowych za pomocą wszelkich możliwych metod - często, niekoniecznie zgodnych z prawem, czy etyką, tylko po to, żeby na tym zyskać, nie bacząc przy tym, jak taki zabieg odbije się na innych. Liczy się tylko czysty pieniądz jaki można z tego wydobyć, a najgorsze jest to, że wszystko ujdzie płazem i rozejdzie się po kościach - będą działały specjalne "organy wyciszające osoby problemowe". Zamieszane są w to nie tylko osoby prywatne, ale również instytucje, których rzeczywistym zadaniem powinna być ochrona społeczeństwa przed zagrożeniami takimi jak zatrucia, czy szemrane interesy, tyle tylko, że nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać machiny zagłady, która zostaje uruchomiona tylko po to, ażeby inny mógł czerpać korzyści, szczególnie narażając przy tym na cierpienie znacznie sporej społeczności niewinnych osób. Wszystko kręci się wokół pieniądza, czy pozycji i nic nie jest w stanie temu przeciwdziałać, nikt nie zatrzyma lawiny, która tym przedsięwzięciem zostanie wywołana. "To ludzie ludziom zgotowali ten los".

Szokująca prawda zawarta w przekazie może pozbawić apetytu na wiele dni, więc odradzam pozycję osobom mającym słabe żołądki.

Książka, mimo krótkiej formy, niesie za sobą wiele przesłanek i skłania do refleksji. Przedstawia problemy społeczeństwa i niedoskonałości wynikające z natury człowieka.

Pozycja godna polecenia, wciągająca i trzymająca w napięciu.

Avatar użytkownika - Zabka_mala
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam przed 2013,
Rok interny
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Rok interny

Z psychologiczną wnikliwością autor opowiada o wyzwaniach stawianych młodemu człowiekowi, nim stanie się prawdziwym lekarzem. Czy wobec okrucieństwa śmierci...

Oznaki życia
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Oznaki życia

Po bezskutecznych próbach zajścia w ciążę Marissa Blumenthal, bostońska lekarka, decyduje się na zapłodnienie in vitro. Gdy długotrwała i niezmiernie...