Opis ksiązki
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora
Kup Teraz

Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora

Ocena ( 26 osób )
4.9
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 6/2010
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-621-7002-9
Liczba stron: 576
Dodał/a książkę:ironicperson
Recenzja - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora

Sequel do trylogii czarnego maga Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu. Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy przypadkiem nie ma do czynienia z dzikimi magami.

Recenzja
Violy Linia koment
Na półkach:
Trylogia Zdrajcy Trudi Canavan opowiada o Lorkinie, który jest synem Sonei, Czarnego Maga Gildii. Po ukończeniu studiów, zżerany nudą, postanawia on wyjechać na misję do Sachaki. Samobójca? Zwracając uwagę na wydarzenia, jakie rozegrały się tam 20 lat wcześniej oraz na korzenie naszego bohatera, jego decyzja wydaje się wiązać z ogromnym ryzykiem. Matka szaleje, lecz nie ma wyboru. Musi zgodzić się na wyjazd. Kiedy otrzymuje informację o zaginięciu Lorkina i możliwości porwania go, sami możemy się domyślić, co przeżywa
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2016),Wyzwanie - fantastyka 2016,
Po trylogii Czarnego Maga jestem trochę rozczarowana kontynuacją.... Mówiąc krótko "Misja Ambasadora"nie zainteresowała mnie aż tak jak pochłaniała losy Sonei. Ona sama stała się jakaś odległa i inna, a nowi bohaterowie nie do końca mnie do siebie przekonali... Pomysł na Zdrajców z jednej strony ciekawy, a z drugiej strony dziury i przekłamania w historii zarówno Kyralli jak i Sachaki wydają się trochę nierealne...
Vilsa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Przyznaję, jest tu nadal klimat z Trylogii Czarnego Maga, ale reszta pozostawia wiele do życzenia. I w tym miejscu uprzedzam: uwaga - będą SPOILERY. Po pierwsze - bohaterowie; Lorkin nie ma za grosz charakteru i tajemniczości swojego ojca. Ot, taki sobie, nawet nieco zniewieściały, można by rzec. Sam nie wie, co ma robić w życiu i nagle wpada na najgłupszy pomysł na świecie - wepchanie się do krainy, gdzie jego ojciec narobił sobie wielu wrogów.
Sonea - jakaś taka bez życia, ale nie jest to nawet związane z utratą Akkarina, a jeśli jest, to niezbyt dobrze opisane. W ogóle co do wątku całej rodzinki Akkarina, Sonei i Lorkina - gdzie jest jakakolwiek wzmianka o wychowywaniu Lorkina, jakakolwiek pamięć o ojcu, którą przekazałaby mu Sonea. No zaprzepaszczone strasznie.
Dannyl - jak do tej pory, to cierpiał strasznie z powodu orientacji i uczucia do Tayenda, teraz - osiadł spokojnie z Tayendem i "aaa nudy, spadam na jakąś wyprawę". No i cały związek w ... I jeszcze się dziwi, że Tayend go znienawidził.
Cery - do tej pory zakochany w Sonei i umilający sobie życie z Savarą, nagle ojciec, rozwodnik, mąż. No ludzie kochani...

Pomijając bohaterów, wątek szukania Łowcy Złodziei jest już oklepany. Bo znowu jest jakiś wróg i szukamy go, bo robi jakieś rozróby na mieście. Nic ciekawego. Nawet gdy okazało się, że nowa dzika jest spoza dotychczas poznanych krain.
A jeszcze ten wątek handlu nilem... Magowie tacy potężni, król taki mocny, a wytępić cholerstwa nie mogą raz dwa? Śmieszne trochę i naiwne.
Jednak pomijając wszystkie wady, wciąż przyjemnie się czyta. Akcja płynie w swoim tempie, ma to ręce i nogi i kończy się zachęcająco.
Karen72 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
andziagandzia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Czad
byska1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2014 ,
W mieście ktoś zabija wszystkich złodziei, są podejrzenia, że to jest Łowca Złodziei.
Ktoś włamał się do jednego ze złodziei Cerego i zabił całą jego rodzinę, jak jego tam nie było. Pokonał wszystkie zabezpieczenia i straże i ich wymordował.
Lorkin, syn nieżyjącego Wielkiego Mistrza Akkarina, oraz Sonei niegdyś dziewczyny ze slamsów, a teraz Czarnego Maga, postanowił pomóc Mistrzowi Dannylowi w odkrywaniu historii magii.
Dannyl postanowił zostać ambasadorem w Sachace, w wrogiej krainie, a Lorkin chce mu towarzyszyć jako jego asystent, na co nie chce się zgodzić Sonea, matka Lorkina, ponieważ jej syn jest tam bardziej zagrożony niż inni, z powodu ostatniej wojny z nimi w której jego ojciec pokonał Sachakan.
Sonea zgłosiła sprzeciw do starszych magów, mówiąc że Lorkin jest zagrożony w Sachace bardziej niż inni, ale oni po zebraniu stwierdzili, że może on jechać. Tak więc wyruszyli do Sachaki.
Po dotarciu do Sachaki, Dannyl zaczął odwiedzać wszystkich wpływowych Sachakan, którzy chcieli spotkać się z nowym Ambasadorem Gildii w Sachace. Zaczął ich również wypytywać o księgi i mapy historyczne, które go najbardziej interesowały, chcąc uzupełnić historie podawaną przez Gildię.
Cery zastawił pułapkę na Łowcę Złodziei. Domyślił się że jest nim mag, ponieważ nikt inny nie otworzył by zamków w jego kryjówce, nie zostawiając na nich śladów. Postanowił sfałszować magiczną księgę i wstawić ją w lombardzie i rozgłosił plotki po mieście, że znalazł ciekawą księgę o magii, którą kupi następnego dnia. Obserwując w nocy lombard, przez dziury w dachu, zobaczył nagle właściciela lombardu z jakąś kobietą, mówiącą dziwnym akcentem. Kobieta kazała właścicielowi opuścić budynek i nie wracać przed ranem, a sama usiała naprzeciwko sejfu i nagle zamek się otworzył. Cery widząc co się stało od razu się domyślił że to jest mag i do tego z innego kraju, postanowił o wszystkim powiadomić swoją przyjaciółkę Soneę, która jest czarnym magiem w Gildii.
Lorkin jest nagle w niebezpieczeństwie, podczas jednej nocy został zaatakowany przez dziewczynę sachakańską, która próbowała go zabić metodą "śmiercią kochanków", ale powstrzymała ją niewolnica Tywara, która okazała się szpiegiem, który ma chronić Lorkina. Lorkin jest w niebezpieczeństwie z powodu swojego nieżyjącego ojca Akkarina, który podczas ostatniej wojny zabił Sachakn.
Tywara kazała Lorkinowi się spakować i wynieść się razem z nią z domu Gildii.
Sonea postanowiła pomóc Ceremu odnaleźdź i schwytać Dzikiego maga o którym Cery jej mówił, ale postanowiła również nie informować o tym Gildii, oprócz dwóch zaufanych osób, jakimi byli Rothen i Regin.
Lorkin przebrany za sachańskiego niewolnika, wraz z Tyvarą wyruszają z miasta, do kryjówki Zdrajców, do których należy dziewczyna. Zdrajcy są to ludzie którzy nie wierzą w niewolę, uważają że wszyscy są równi, a przebierają się za niewolników, by szpiegować u bogatych Sachakan.
Ambasador Dannyl wraz z Sachakaninem Achati wyruszyli w ślad za Lorkinem i Tyvarą i udało im się dotrzeć do miejsca w którym ich ostatnio widziano, ale z którego zdążyli uciec zanim Dannyl tam dotarł.
Tyvara ujawniła Lorkinowi dlaczego część Zdrajców chce go zabić, mianowicie dlatego że kiedyś jak jego ojciec był niewolnikiem Sachakan, obiecał Zdrajcom, że nauczy ich magii uzdrawiania w zamian za naukę Czarnej Magii, ale nie dotrzymał słowa. Po nauczeniu się Czarnej Magii, zabił swojego właściciela i uciekł z powrotem do Imardinu, nie ucząc zdrajców magii uzdrawiania. Więc część Zdrajców chce za to zabić Lorkina, a pozostali chcą żeby on zamiast jego ojca nauczył ich magii uzdrawiania. Ale Lorkin jak się o tym dowiedział, powiedział Tyvarze, że on nie może ich tego nauczyć, bo to jest wbrew przepisom Gildii Magów. Mimo że Lorkin wiedział że przez to że nie będzie chciał ich nauczyć magii uzdrawiania, może zostać zabity, to i tak postanowił podróżować z Tyvarą do Azylu, żeby jej pomóc i powiedzieć jak to było z zabójstwem tej drugiej niewolnicy.
Sonea jak dowiedziała się o zaginięciu syna postanowiła jechać od Sachaki, ale Rothen ją od tego odwiódł, mówiąc jej że jak pojedzie to będzie to wbrew Gildii i już nigdy nie będzie mogła wrócić do Gildii i do innych krain sprzymierzonych.
Sonea postanowiła skoncentrować się na szukaniu dzikiego maga w mieście, żeby odwrócić myśli od syna, chociaż nie przychodziło jej łatwo te odwracanie myśli.
Tyvara i Lorkin spotkali kolejną kobietę ze zdrajców, która próbowała go zabić, ale przeszkodziła jej jeszcze jedna Zdrajczyni Chari, która pomogła Tyvarze chronić Lorkina. W dalszą drogę do Azylu udali się ukryci na wozie z balami.
Dannyl wraz kilkoma Sachakanmi dalej rusza śladem Lorkina, licząc, że część zdrajców zdradzi im jaką drogą podążają Tyvara i Lorkin.
Zdrajcy powiedzieli Lorkinowi, że jeśli zdecyduje się podążać z nimi do Azylu, to może być tak, że nigdy nie będzie mógł go opuścić, bo tak stanowią ich prawa. Więc dali my wybór, czy chce iść z nimi, czy zawrócić do Dannyla, lub do swojego kraju.
Lorkin po długich przemyśleniach postanowił iść z nimi do Azylu, nie chciał zostawiać Tyvary, która miała być oskarżona o zabicie innej Zdrajczyni. Chciał wytłumaczyć wszystkim, że zrobiła to ratując mu życie.
Sonea i Regin zostali powiadomieni przez Cerego i innego złodzieja Skellina, że wiedzą gdzie Dziki mag się pojawi, więc się tam wybrali, by złapać tę kobietę. Udało im się, ale po odsłonięciu jej twarzy Cery stwierdził to na pewno nie jest ta kobieta którą widział wcześniej w lombardzie jak posługuje się magią. Sonea z Reginem postanowili zaprowadzić tą kobietę Forlie do Gildii Magów, za złamanie prawa, które mówiło, że wszyscy magowie muszą należeć do Gildii.
Gdy odwozili Forlie do Gildii, ktoś zatrzymał ich powóz, to była Anyi, córka Cerego, która powiadomiła Soneę, że złapali niewłaściwą dziką. Anyi powiedziała Sonei, że wie gdzie jest tamta Dzika, której szukają, bo wszystko obserwowała z daleka. Sonea od razu podążyła za dziewczyną i udało im się odnaleźdź Dziką. Dzięki dwóm magom przebywającym w pobliżu Sonea schwytała drugą Dziką i zaprowadziła ją do Gildii.
Cery wraz ze swoim ochroniarzem Golem i córką Anyi zostali wezwani do gildii, żeby mogli potwierdzić, że widzieli jak Dzika posługuje się magią i żeby Gildia mogła odczytać jej myśli, żeby dowiedzieć się skąd pochodzi i czy to ona zabiła rodzinę Cerego.
Sonea i Kallen (drugi Czarny Mag) przeczytali myśli Dzikich i okazało się Forlie nie jest magiem, że została tylko zmuszona do udawania Maga, była zastraszona, że zabiją jej dzieci i wnuki. Za to druga z Dzikich, okazała się rzeczywiście magiem, z dalekiej krainy, zwanej Igra, w której magia jest całkowicie zakazana i każdy kto zna się na magii jest zabijany. Okazało się również że ta Dzika jest matką złodzieja Skellina, który wprowadził do miasta narkotyk o nazwie nil, uzależnienie od tego narkotyku jest niewyleczalne, więc w ten sposób, chciał uzależnić większość ludzi, żeby mógł przejąć władzę nad miastem.
Gildia uznała Forlie za niewinną i postanowili jej pomóc, żeby jej dzieciom i wnukom nic się nie stało, za to Lorandra trafi do więzienia, razem ze swoim synem Skellinem.
Lorkin wziął udział z sądzie nad Tyvarą, w sprawie zabójstwa Rivy i dzięki jego zeznaniom, jak i przeczytaniu myśli Tyvary, postanowiono nie zabijać jej, tylko musi spędzić 3 lata w Azylu, a później będzie mogła wrócić do swoich poprzednich obowiązków.
Sonea zaprowadziła Forlie i jej rodzinę do Cerego i poprosiła go żeby się nimi zaopiekował.
Anyi po wizycie w Gildii rozpoznała jednego z magów, tego zw czarnej szacie. Widziała go kiedyś u jednego ze spredawców nilu, jak kupował ten narkotyk, a tym magiem był Kallen, drugi czarny mag.
Lorkin zamieszkał w Azylu we wspólnym pokoju z wieloma innymi mężczyznami. Na początku zajmował się tylko sprzątaniem pokoju, ale któregoś dnia wiedząc że nie będzie chciał im zdradzić magii uzdrawiania, znaleźli na to inny sposób i przydzielili go do zajmowania się chorymi.
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Bardzo ucieszyłam się mogąc wrócić do świata Sonei i magów, czekałam na wielkie przygody i powrót starych bohaterów z którymi zdążyłam się zżyć. Dlatego poczułam wielkie rozczarowanie gdy okazało się że to nie Sonea jest główną bohaterką a jej syn... Nie do końca mnie to przekonuje, rozumiem że poprzednia bohaterka wyczerpała już limit swoich przygód ale jej syn póki co pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to książka tak dobra jak jakakolwiek z trylogii czarnego maga ale to dopiero początek więc mam nadzieję że sytuacja się zmieni i o wiele bardziej się wciągnę.
nimloth19 Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytane wiele razy ,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Fretka Linia koment
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wyzwanie - 52 książki w 2015,Wyzwanie Initium -fantastyka,
sylwiapp Linia koment
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
agusia97 Linia koment
Przeczytane:2015-07-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
baczmus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Styrana Linia koment
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
migotynka Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madziojanka Linia koment
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,magic,
Ainka Linia koment
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
efka84 Linia koment
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
MArtT Linia koment
Przeczytane:2014-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
wisnia86 Linia koment
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
myszaj Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ewaboruch Linia koment
Przeczytane:2013-05-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,fantastyka,przygoda,
Kristopher Linia koment
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
karolina_c Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kemotomek Linia koment
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
patt23r Linia koment
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
aggi Linia koment
Przeczytane:2013-08-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora Młot Thora
Rick Riordan
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora Ukryta łowczyni
Danielle L Jensen
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora Big Red Tequila
Rick Riordan
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora Na skraju jutra
Hiroshi Sakurazaka
Okładka - Tom 1 trylogii Zdrajcy. Misja Ambasadora Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Riordan Rick
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów