Okładka - Tożsamość anioła

Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-10-11985-8
Dodał/a książkę:dona
Recenzja - Tożsamość anioła

Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek… Czy w to uwierzysz? Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem… Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość? Jak wiele można poświęcić dla miłości?

Recenzja
aniusiaczek92 Linia koment
Na półkach:

Tożsamość Anioła to niezwykle barwna i ciekawie napisana opowieść o dziewczynie, która stopniowo odkrywa prawdę o sobie i musi zdecydować, którą ścieżką podąży dalej. Wbrew pozorom wszystko może się zdarzyć, nic nie jest z góry przesądzone. Każdy ma prawo wyboru, choć wcale nie jest to takie proste zadanie, na jakie mogłoby początkowo wyglądać.Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz? Andrea Volton to nieśmiała, niezbyt ufna dziewczyna, która ma masę obowiązków i praktyczni

justsmileback plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo przyjemna lektura. Mnie osobiście pochłonęła. :) Pełna magii, nieprzewidywalna, z ciekawym zakończeniem. :) Godna polecenia. :)
kpotter plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Kolejna książka o aniołach, którą przypadła mi do gustu :)
jelissa plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-12-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
najlepsza książka na świecie <33333333
Karmelek3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zaczyna się od Andrei, po Amandę aż na Azathrze. Przeczytaj całą sagę i oddaj się pięknym zdaniom powieści . ;)
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
Intrygująca historia, oparta wyjątkowo na motywach biblijnych, co w świecie pełnym wampirów i małych magików, uwalniających świat od zła, jest nie lada wyzwaniem. W sumie dla każdego, chociaż główni bohaterowie są stosunkowo młodzi.
teano plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - 52 książki 2013,
Na początku mnie zirytowała. Najbardziej tym, że udawała amerykański szajs najgorszego sortu. Że polska autorka, a bohaterka musi koniecznie nazywać się po amerykańsku, mieszkać w kampusie uniwersyteckim i w ogóle cała sceneria zdecydowanie amerykańska. Wprawdzie nie ma nazwy miasta, dzieje się to "somewhere in America" ale zdecydowanie "in America" chociaż nazwa kraju też nie pada.
No tak, w Polsce coś takiego by się nie mogło zdarzyć, za mały kraj, za mało ciekawy, tak? Grrr...
Po drugie wytarty schemat: nieatrakcyjna brzydula, w której nie wiadomo dlaczego największe ciacho (nie dość, że przystojny, to jeszcze najlepszy student i do tego bogaty) widzi księżniczkę i gotów jest oddać za nią życie.
I wszystko podlane paranormalnym sosem. No nic, tylko rzucić do kosza.
Ale... :)
Bardzo plastyczne opisy, przyjemny język. I stopniowo, w miarę postępu akcji, pojawiają się ciekawe pytania egzystencjalne. A to akurat lubię - kiedy książka nie jest tylko watą cukrową, po której zostają co najwyżej mdłości, ale jednak ma jakieś drugie dno, skłania do refleksji.
I nawet jeśli niespecjalnie spodobał mi się "wabik na czytelnika" to jednak stwierdzam, że jest to książka warta zauważenia.
Niewykluczone, że za jakiś czas do niej wrócę, spróbuję rozgryźć w co właściwie autorka pogrywa z czytelnikiem :)
lidziak plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-12, Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
Bardzo ciekawa i zaskakująca historia. Napisana prostym językiem. Nieprzewidziane zwroty akcji zachęcają do dalszego czytania. Serdecznie polecam.
jamagd plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ciekawa zapowiedz. Zaintrygowalo mnie to, ze jakis czlowiek moglby sie dowiedziec, ze jest aniolem, niezwykla istota. To musi byc ciekawa, pelna metafizyki ksiazka...
gemmabe Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Na półkach: Przeczytałem,