Transgresje Moniki Wetter

Współczesna Warszawa. W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację i niezbyt ambitna kobieta wydaje się pogodzona ze swoim losem. „Oto ja – pani w średnim wieku bez perspektyw” – mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń. Monika to dzisiejszy Kopciuszek. Autorka bawi się konwencją znanej baśni, stąd na kartach powieści pojawia się przyrodnia siostra, która wiedzie szczęśliwe i poukładane życie, a także macocha – prawdziwa wiedźma. Jednak opowieść o Kopciuszku w wydaniu Agnieszki Rahozy różni się od pierwowzoru w kilku istotnych szczegółach. W jej wersji macocha i siostra próbują pomóc podstarzałej pannie, która pędzi smętny żywot w cieniu wieloletniego partnera – egoisty i korporacyjnego karierowicza. Splot nieszczęśliwych zdarzeń spowoduje, że Kopciuszek stanie do walki. Tyle że wygraną nie jest bilet wstępu na bal, gdzie czeka wymarzony książę z bajki, ale upajający smak wolności.

Informacje dodatkowe o Transgresje Moniki Wetter:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2012-07-19

Kup książkę Transgresje Moniki Wetter

Transgresje Moniki Wetter - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Piękna bajka. Takie rzeczy zdarzają się tylko w książkach i filmach. Zdradzona kobieta szybko dochodzi do siebie, zamienione walizki okazują się szansą na nowe życie i okazją do nowych znajomości. Monika jest cieniem swojego ukochanego, gdzie on tam ona ale nie może to trwać wiecznie. Gdy zaczyna naciskać na sformalizowanie związku ten rozpada się. Bohaterka jest trochu załamana na dodatek okazuje się że na lotnisku pomyliła walizki i wzięła walizkę innej kobiety. Zawartość jest bardziej kobieca niż jej własnej walizki. Jest to poniekąd bodźcem do zmian. Na dodatek Monika traci pracę i we właściwym momencie na jej drodze staje prawowita włascicielka walizki którą obecnie "posiada" bohaterka. Ta znajomość okazuje się bardzo korzystna dla Moniki. Pod wpływem znajomości z uroczą Krystyną następuje wewnętrzna i zewnętrzna przemiana Moniki.