Opis ksiązki
Kup Teraz

Trio z Plainview

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378396123
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Trio z Plainview

Bestseller ,,New York Timesa"!

Burzliwe życie trzech przyjaciółek od czterdziestu lat oscyluje wokół popularnej jadłodajni w miasteczku Plainview, gdzie jeszcze w latach sześćdziesiątych przylgnęła do nich ksywka Supremki (od nazwy światowej sławy zespołu czarnych wokalistek The Supremes). Teraz już w zaawansowanym wieku, każda musi zmierzyć się z poważnymi problemami, których przyczyny sięgają daleko w przeszłość. Czy zawsze wojownicza Odette pokona chorobę? Czy Clarice odejdzie od chronicznie niewiernego męża i przestanie marnować swój talent? Czy zjawiskowo piękna Barbara Jean upora się z demonami przeszłości? I co ma z tym wszystkim wspólnego duch Eleanor Roosevelt?

Ciepła i napisana z wyjątkowym poczuciem humoru powieść o poruszającej przyjaźni trzech kobiet.

Shelf Awareness

Jeśli kochacie ,,Smażone zielone pomidory" i polubiliście ,,Służące", z całą pewnością dacie się uwieść tej powieści.

,,New Books Magazine"

Pośród wielu wzruszających, zabawnych i smutnych wydarzeń rozgrywających się w Plainview, jedno od lat się nie zmienia - spotkania przy stoliku u Earla - miejscu, w którym rodzą się przyjaźnie na całe życie, skandale wiszą w powietrzu i pochłaniane są niezliczone ilości upieczonego na złoto kurczaka...

Opowieść o silnych i walczących o swoje kobietach, pełna wspomnień, zabawnych dialogów i postaci, o których trudno zapomnieć.

,,Kirkus Review"

Edward Kelsey Moore musi być człowiekiem o gołębim sercu, świadczy o tym czułość, z jaką pisze o swoich bohaterkach. Stworzył piękną historię małomiasteczkowej społeczności, skupiając się na tym, co w niej najciekawsze - trio kobiet, które połączyła przyjaźń na całe życie.

Julia Glass, autorka ,,Trzech czerwców"

Cudowna powieść przepełniona magią małego miasteczka, wywołuje zarazem uśmiech i łzy wzruszenia.

,,Sainsbury's Magazine"

Edward Kelsey Moore mieszka w Chicago, gdzie od dawna jest wiolonczelistą, a od niedawna także pisarzem. W utworach literackich często sięga po osobiste doświadczenia. Swoje krótkie formy publikuje w kilku literackich magazynach, m.in. ,,Indiana Review", ,,African American Review" i ,,Inkwell". Jego opowiadanie ,,Grandma and the Elusive Fifth Crucifix" zostało wybrane jako ulubione w programie National Public Radio ,,Stories on Stage". ,,Trio z Plainview" to jego pierwsza powieść.

Recenzja
gocha Linia koment
Przeczytane:2013-10-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,

Słodko-gorzka opowieść o przyjaźni.

 

Trio z Plainview to debiutancka książka amerykańskiego wiolonczelisty, któremu z powodzeniem udało się nawiązać do klimatu kultowych już Smażonych zielonych pomidorów, a jednocześnie stworzyć w pełni autorską historię.

 

Moore tworzy opowieść o czterdziestoletniej przyjaźni trzech niezwykłych kobiet, borykających się z problemami życia codziennego i osadza ją na tle przemian obyczajowych, jakie zachodziły w Ameryce od lat sześćdziesiątych

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
Autor pisze o kobietach tak, że każda z nas może odnaleźć się w jego opisach. Co najważniejsze nie słodzi kobietom, ale i nie wpędza je w kompleksy, nie jest złośliwy. Ja mogę powiedzieć, że rozumie nas, kobiety. Książka napisana szczerze, wzruszająco, ale i z humorem, z całą plejadą charyzmatycznych postaci z życiowymi problemami. To książka o przyjaźni, miłości i realizowaniu marzeń. Autor pokazuje, że nawet zwykła codzienność może nas zaskoczyć oraz to, by pielęgnować przyjaźń.
pokooj36 plusminus Linia koment
Idealnie napisana historia przyjaźni trzech kobiet, które borykają się z rozmaitymi problemami, a jednocześnie muszą się uporać z różnymi wydarzeniami z przeszłości, ze śmiercią przyjaciół czy ciężką chorobą. Piękna, mądra historia, doskonałe stadium znajomości kobiecej psychiki.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów