Opis ksiązki
Kup Teraz

Trudna miłość

Ocena ( 3 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-74-69532-9
Liczba stron: 504
Dodał/a książkę:Szczepanik
Przełom XIX i XX wieku, miejscowość letniskowa Fortune Rocks na wybrzeżu New Hampshire. Podczas wakacji szesnastoletnia Olimpia Biddeford, inteligentna i wykształcona panna z dobrego domu, poznaje doktora Johna Haskella, czterdziestoletniego żonatego mężczyznę z czworgiem dzieci. Wzajemna fascynacja obojga przeradza się w namiętny romans. Kiedy ich związek zostaje ujawniony, wybucha niewyobrażalny skandal, którego konsekwencji nikt nie jest w stanie przewidzieć.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
papetka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Książka irytująca, intrygująca i kontrowersyjna zarazem. Fabułę powieści autorka osadza na przełomie XIX i XX wieku. Jak wiadomo panował wtedy patriarchat, inne były obyczaje i odmienna od naszej mentalność. Emancypacja spowodowała, że dzisiaj wiele spraw nas już nie dziwi, że widok niezamężnej kobiety z dzieckiem nie jest czymś niezwykłym, że urodzenie nieślubnego dziecka nie skutkuje usunięciem kobiety na margines społeczeństwa. Niezmiennie jednak -- co jak najbardziej popieram -- oburzamy się, gdy słyszymy o romansie młodej dziewczyny, w zasadzie jeszcze dziecka, z dużo starszym mężczyzną.

Bohaterka tej powieści obyczajowej ma 15 lat, gdy wdaje się w romans z Haskellem, który ma 40 lat, żonę i dzieci. Gdy sprawa wychodzi na jaw, staje się wielkim skandalem towarzyskim, a ciąża Olimpii sprawia, że ojciec, który próbuje ratować opinię córki, oddaje urodzonego właśnie wnuka do sierocińca. Po kilku latach Olimpia walczy w sądzie o przywrócenie praw rodzicielskich. Należy pamiętać o tym, że podobnych spraw sądowych było niewiele, a każda z nich kończyła się wyrokiem nieprzychylnym dla kobiet, które chciały odzyskać swoje dzieci.

Właśnie ta część powieści, w której Olimpia pragnie odzyskać synka jest częścią, która zdecydowanie bardziej spodobała mi się. Niesie ona ze sobą dużą dawkę uczuć i pokazuje, w jaki sposób bohaterka emocjonalnie dojrzewała.
agness plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Książka o silnej ale niełatwej miłości, która narodziła się na przełomie XIX i XX wieku. Połączyła ona szesnastoletnią Olimpię oraz czterdziestoletniego Johna Haskella, który już posiada rodzinę. W związku z tym przychodzi im niejednokrotnie stanąć przed trudnymi wyborami, które niosą wiele konsekwencji. Gdy ich ognisty romans ujrzy światło dzienne wybucha rodzinny skandal, który skaże rodziny na piętno, bowiem czasy nie sprzyjały tolerancji. To, co się jeszcze wydarzy przysporzy wielu osobom cierpienia i bólu.Czy to uczucie jest na tyle silne, dojrzałe i zdolne przezwyciężyć przeciwności losu czy jednak jest tylko chwilowym zauroczeniem.
Historia opisana w książce jest opowieścią o emocjonalnym dojrzewaniu, zarówno tej młodej dziewczyny jak i starszego wiekiem czterdziestolatka.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
takahe Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Trudna miłość Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Trudna miłość Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Trudna miłość Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Trudna miłość Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Trudna miłość Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów