Opis ksiązki
Kup Teraz

Trzęsawisko 2

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1991-01-01
Kategoria: Horror
ISBN: b.d.
Liczba stron: 183
Dodał/a książkę:figuratywna_tm
Minęło 10 lat odkąd Chris Latimer zastrzelił cygańskiego przywódcę Corneliusa, a swoja byłą dziewczynę - wiedźmę, kochankę Corneliusa odesłał do bram piekieł. W tyma czasie Latimer związał się z żoną byłego własciciela Lasu Hopwas i okolicznych ziem Pat, sprzedał ziemię, na której znajduje się bagno i las, z czego okoliczni mieszkańcy nie byli zbyt zadowoleni, gdyż odebrał im miejsce do kłusowania na zwierzęta. Chris nie przejął się tym, ale nie mógł już dłużej pozostać w miasteczku. Razem z Pat wyprowadzili się postanowili już nigdy nie wracać do przeszłości.

decyzja ta jednak nei zapewniła im spokoju, a wydarzenia, których byli świadkami dzień za dniem dawały o sobie znać, w postaci nocnych koszmarów i lęków. Całe ich na nowo ułożone życie zaczęło się walić w gruzy, czego najlepszym przykładem były zdrady jeszcze tak niedawno zakochanej w nim żony.Z czasem oboje wiedzieli, że powodem ich oddalenia się od siebie jest bagno zwane Ssącym Dołem, pradawne cmentarzysko cygańskie.

Aby naprawić swoje stosunki z żaoną i odegnac koszmary, Chris postanawia wrócić do Lasu Hopwas i zobaczyć, co się tam dzieje.Po przyjeździe zauważa, że na miejscu dawnego lasu jest teraz żwirowisko, bagno zostało zasypane, a pozostała część terenu wyrównana, a Grifton (nowy właściciel ziemi) chce wybudować w tym miejscu luksusowe i nowoczesne osiedle domków, dla bogaczy z miast. Latimer zatrzymuje się w małym hotelu i prowadzi małe dziennikarskie śledztwo.Szybko odkrywa, że Ssący Dół nadal jest aktywny a pozostające w nim demoniczne moce wciąz przyciągają miejscowych czyniąc z nich niewolników.

Ssący Dół dostający wciąż nową porcję ofiar nabiera dawnych sił i wskrzesza swoich największych poddanych – cygana Corneliusa i Jenny Lawson a takzę pragnie dokonać zemsty na tym, który doprowadził do jego zasypania – Lattimerze. Ten jednak czuje się na siłach podjąć ostateczną walkę w finale, której rozstrzygnąć mają się losy zła i dobra…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
t012001b Linia koment
Przeczytane:2016-03-24, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
figuratywna_tm Linia koment
Przeczytane:2016-01-02, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
break
Okładka - Trzęsawisko 2 Futari no Maharaja
Wren Tamaquis
Okładka - Trzęsawisko 2 Fushigi no Kuni no Miyuki-chan
CLAMP
Okładka - Trzęsawisko 2 Geshuku Biyori
Mamahara Ellie
Okładka - Trzęsawisko 2 Giglio
Fusanosuke Inariya
Okładka - Trzęsawisko 2 Good Father
Kagaya Uzuki
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów