Tunel

Mistrzowsko skonstruowana powieść sensacyjno-obyczajowa i thriller polityczny w jednym!

Jest rok 2000. W tajemniczych okolicznościach ginie Klaus, który dwadzieścia lat wcześniej nadzorował budowę pewnego tunelu. Czy ma to coś wspólnego z ucieczką Franza, który w 1981 roku przedostał się tym tunelem z Berlina Wschodniego do Zachodniego? Jaki związek mają z tym Victoria, która - przemycona w bagażniku -  uciekła na Zachód, i Magda, Polka, która wyjechała na stypendium do NRD i na swoje nieszczęście zakochała się we Franzu?

Fascynująca opowieść o życiu, miłości i wielkiej historii w tle, mającej wpływ na losy trzech pokoleń bohaterów.

Książka, którą czyta się w jedną noc.

,,Sensacyjny debiut powieściowy Polki mieszkającej w Berlinie [...] wyznacza nowy etap, na jaki wchodzi polska literatura emigracyjna" Marta Mizuro, ,,Polityka"

,,Objawienie. Powieść smakowita, świetnie skonstruowana, każąca niecierpliwie czekać na następną" Łukasz Modelski, ,,Twój Styl"

Magdalena Parys urodziła się w Gdańsku. Jako dziecko wyemigrowała z rodziną do Berlina Zachodniego. Absolwentka pedagogiki i polonistyki na Uniwersytecie Humboldtów. Przez kilka lat zajmowała się pracą naukową z dziedziny studiów porównawczych, którą zarzuciła na rzecz pisania. Współpracowała m.in. z Gazetą Wyborczą, Dialogiem, Pograniczami, Lampą, Zwierciadłem i Kurierem Szczecińskim. Jej debiutancka powieść Tunel otrzymała w Austrii literacką nagrodę Złotej Sowy, znalazła się także wśród książek zgłoszonych do nagrody Paszportów Polityki i Angelusa. Prawa do wydania Magika, pierwszej części trylogii berlińskiej, jeszcze przed oficjalną premierą w Polsce, zakupione zostały do Niemiec. Autorka mieszka w Berlinie z partnerem i trójką dzieci.

Informacje dodatkowe o Tunel:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-10-08

Kup książkę Tunel

Tunel - opinie o książce

Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Sensacja/Kryminał,
Książka intrygująca, wielowątkowa. Zbudowana jak rosyjska matrioszka. Otwierasz jedną babę , a w środku następna i następna... Dwóch braci z dnia na dzień rozdziela mur berliński. Roman, który mieszka po zachodniej stronie obiecuje matce sprowadzić swojego brata. W tym celu wraz z grupą przyjaciół, znajomych i rodziny kopie 148 metrów tunelu pod murem. Okazuje się jednak, że tym tunelem przechodzi tylko jeden człowiek - Franz, brat Romana.Dlaczego Franz jest taki ważny? Kim tak naprawdę jest? Co wspólnego z jego ucieczką ma Stasi, Amerykanie stacjonujący w Berlinie zachodnim i tajna niemiecka jednostka zajmująca się gromadzeniem dewiz? Co łączy ludzi, którzy pomagają Romanowi? Ich losy splatają się ze sobą jak pajęczyna. A my próbujemy domyślić się kim jest pająk, który pociąga za sznurki.
Avatar użytkownika - Magdalena21b
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Biała Rika. Żeliwne ptaki
Magdalena Parys0
Okładka ksiązki - Biała Rika. Żeliwne ptaki

Odkrywając tajemnice przeszłości naszych bliskich, najwięcej możemy dowiedzieć o nas samych. To zawsze siebie odnajdujemy w tamtych historiach, to siebie...

Magik
Magdalena Parys0
Okładka ksiązki - Magik

"Niesamowita historia. Gratuluję wyobraźni...".   BOGUSŁAW LINDA ,,Tak rzadko dostajemy opowieść. Narrację idącą z punktu A do punktu B.   Powoli...