Twarzą w twarz

W wyniku bezprecedensowej współpracy dwudziestu trzech bestsellerowych autorów thrillerów, bohaterowie ich książek - wśród nich Harry Bosch, Jack Reacher i John Rebus - połączeni zostali w pary i po raz pierwszy spotkali się na kartach opowiadań, zebranych w jedynej w swoim rodzaju antologii pod redakcją Davida Baldacciego, sygnowanej znakiem jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Thrillerów (ITW - International Thriller Writers ). W tomie znajdziemy m.in. opowiadania duetów: Dennis Lehane i Michael Connely, Ian Rankin i Peter James, Lee Child i Joseph Finder czy Steve Berry i James Rollins.

Informacje dodatkowe o Twarzą w twarz:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-04-20
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 978-83-7985-731-9
Tytuł oryginału: FaceOff
Tłumaczenie: Lech Żołędziowski

Kup książkę Twarzą w twarz

Twarzą w twarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-02-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ta książka to udana realizacja świetnego pomysłu: najsłynniejsi autorzy kryminałów i thrillerów tworzą w parach opowiadania, w których – twarzą w twarz – spotykają się bohaterowie ich książek. Otwierające serię opowiadania są z dziedziny kryminałów, dalej pojawia się więcej thrillerów, dochodzą elementy okultystyczne, nierealne, nadprzyrodzone, hipnoza, reinkarnacja, klątwa, przeklęte przedmioty, broń biologiczna mogąca unicestwić miliony ludzi – więc każdy miłośnik tego gatunku literackiego znajdzie jakiś temat, który go zainteresuje.

W „Nocnym locie” Harry Bosch i Patrick Kenzi łączą siły, aby uratować uprowadzoną nastolatkę i ukarać pedofila – mordercę. W opowiadaniu „W samą porę” pojawia się z kolei Roy Grace, który pomaga inspektorowi Rebusowi rozwiązać sprawę zabójstwa sprzed 40 lat, do którego – na łożu śmierci – przyznaje się chorujący na raka mężczyzna. W jednym z najdłuższych spośród zamieszczonych tu opowiadań, pod tytułem „Rym do zdobyczy”, znany z powieści Deavera sparaliżowany Lincoln Rhyme i jego partnerka, była modelka Amelia Sachs współpracują z Lily i Lucasem z powieści Johna Sanforda poszukują seryjnego mordercy, który torturuje kobiety i zabija je z wyjątkowym okrucieństwem. Trop sugeruje, że zbrodnie mogą mieć jednak drugie dno – i zamieszani mogą w nie być policjanci z wydziału narkotykowego. Inne pary bohaterów również mają do rozwiązania niebanalne zagadki, a czytanie o spotkaniu dwóch osób, których przygody znało się z różnych książek, to prawdziwa frajda.

Dennis Lehane, Ian Rankin, Jeffery Deaver, Heather Graham, Raymound Khoury, Lee Child, Michael Connelly, Douglas Preston, Jospeh Finder, Lisa Gardren – to tylko część pisarzy, którzy wzięli udział w tym projekcie. Opowiadania są różne – niektóre wyjątkowo pasjonujące, inne nieco zbyt oczywiste, niektóre trochę nudnawe, ale ogólnie książkę bardzo dobrze się czyta. Nie wszystkich bohaterów znałam z powieści, a po przeczytaniu opowiadań, zapragnęłam poznać – więc lektura „Twarzą w twarz” grozi nawarstwieniem się nowych książek na półce „chcę przeczytać”.