Ucieka tylko jedzenie

Peter Allison od blisko dwudziestu lat jest przewodnikiem po pełnym tajemnic afrykańskim buszu.

W świecie, gdzie na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, Peterowi udało się przeżyć bliskie spotkanie z dzikimi kotami, rozwścieczonymi słoniami, a także uczestniczyć w narodzinach i śmierci dzikich zwierząt.

Razem z Peterem wybierz się w daleką, pełną przygód podróż, stań oko w oko z wściekłym lwem, wjedź samochodem pełnym ludzi do sadzawki z hipopotamami, zgub się podczas wyprawy łódką przez rzeki pełne krokodyli.

Witaj w afrykańskim buszu, gdzie zwierzęta są dzikie, turyści bywają nieokrzesani, a ucieka tylko jedzenie.

Informacje dodatkowe o Ucieka tylko jedzenie:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Przygodowe

Kup książkę Ucieka tylko jedzenie

Ucieka tylko jedzenie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-12-19,
Ucieka tylko jedzenie to zbiór zabawnych, ale przede wszystkim niesamowicie ciekawych historii z życia afrykańskiego przewodnika. Peter Allison prowadzi nas kolejno przez stopnie swojej wypełnionej przygodami kariery - od pierwszej pracy w Idube (idube.com), do pozycji pełnoprawnego afrykańskiego przewodnika w Botswanie. Peter wyszedł zwycięsko z pierwszego spotkania z afrykańskim drapieżnikiem, co ugruntowało jego przekonanie o życiowej misji. Jednak ciężko powiedzieć, że zwierzęta same proszą się o kontakt z człowiekiem! Bardzo łatwo jest co prawda (przez zwykłą nieuwagę) stanąć oko w oko z groźnym drapieżnikiem, lecz jednocześnie zwierzęta dają delikatnie do zrozumienia, że wolą trzymać dystans. Książka ta przedstawia prawdziwe życie przewodnika, nie zaś jego lukrowaną wersję dostępną śmiertelnikom w czasopismach i folderach biur podróży. Jest to zbiór interesujących wydarzeń z życia Allisona, przybranych w świetne poczucie humoru i barwny język. Autor opisuje jak trudno wytropić zwierzę, którego akurat domaga się grupa nieznośnych turystów, jak ciężko zdobyć uwagę tych którzy przybyli do Botswany jedynie po widok rozwścieczonych bestii walczących o terytorium i pożywienie. W książce znajdziemy nie tylko opisy brawurowych pościgów za stadem lwów, ucieczek przed rozdrażnionymi bawołami i słoniami, psoty ciekawskich małp, ale też zwykłe życie przewodnika, codzienne problemy i rozterki, brak snu, zmęczenie, trudności w kontakcie z turystami z różnych zakątków świata, a nawet... mysią plagę! Ucieka tylko jedzenie to zabawny pamiętnik Allisona, który pobudza wyobraźnię, podsyca zaciekawienie odległymi krajami, a przede wszystkim wytwarza w czytelniku TEN impuls. Impuls który podszeptuje: jedź, oglądaj, zwiedzaj, próbuj, żyj!
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Świetna książka, idealnie nadająca się na prezent. Ja sama sprezentowałam ją swojej mamie na święta. Opowiada ona o przezabawnych historiach z życia przewodnika safari. Autor opisuje dziwne i niespodziewane zachowania turytów, zwierząt, a także swoje. Bardzo szybko się czyta, a niektóre rozdziały głęboko zapadają w pamięc. Polecam :)
Avatar użytkownika - koral
koral
Przeczytane:2013-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Opowiadania o przygodach na safari. Bardzo pozytywna książka. Niby nic szczególnego a jednak zapadła w pamięć.
Przezabawna! Ach, trafić na takiego przewodnika, który nie ględzi, ale potrafi zaciekawić i rozbawić! Bo Peter Allison, przewodnik z afrykańskiego buszu potrafi pomylić mysz... ze słoniem, straszyć małpy małym pluszowym lampartem i wjechać autem z turystami wprost do zalewu pełnego krokodyli i hipopotamów. Uśmiałam się, polecam, bardzo lekka i fajna książka przyrodnicza