Opis ksiązki
Kup Teraz

Uczeń diabła

Ocena ( 3 osoby )
3.7
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2011-04-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-044-2
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Uczeń diabła
Przewrotna, napisana prostym językiem i pełna czarnego humoru opowieść o Filipie, który zrządzeniem losu trafia do piekła, by przejąć schedę po ciężko chorym Lucyferze.

Filip ma w życiu jeden cel – po śmierci trafić do nieba, tam, gdzie trafił jego zmarły ojciec. Postanowienie jak najlepsze, gorzej z realizacją. Skoncentrowany na byciu dobrym, Filip osiąga granice wytrzymałości. Nie własnej – cudzej. Jest tak miły, uczynny, serdeczny i słodki, że nawet starszym paniom zbiera się na mdłości. Nic dziwnego, ze nie ma kolegów... Pewnego pięknego dnia jeden ze szkolnych rozrabiaków, wyjątkowo cięty na anielskiego Filipa, wpycha go pod samochód. Ku swojemu zdumieniu, Filip wcale nie ląduje u bram raju, ale na progu otchłani.

Pan Ciemności jest śmiertelnie chory i potrzebuje następcy. Szybko orientuje się, że Filip jest tragiczną pomyłką, ale na wymianę ucznia trochę już za późno. Tylko jak przerobić kogoś, kto jest do szpiku kości DOBRY na władcę piekielnych zastępów? Lucyfera czeka długa droga, a w piekle kipi od intryg. W towarzystwie kota Lucyfaksa i pewnej pięknej diablicy, Filip zgłębia diabelskie sekrety i doprowadza do szału połowę demonicznego towarzystwa. Czy Lucyferowi uda się postawić na swoim? A może ktoś zadba o to, by Filip zniknął, nim pozna ciemną stronę swojego charakteru?

Kenneth Boegh Andersen to obecnie najbardziej poczytny w Danii pisarz specjalizujący się w literaturze młodzieżowej. Na rodzimym rynku popularność jego serii dorównuje popularności serii o Harrym Potterze. W 2007 roku Andersen całkowicie zrezygnował z kariery nauczyciela, by oddać się pisaniu książek. Zamiana kredy na klawiaturę okazała się korzystna – seria „Wielka wojna diabłów” okazała się hitem, który zmusił do czytania nawet najbardziej opornych nastolatków. Kolejne tomy serii o Filipie, władcy piekieł, zostały wyróżnione prestiżową Nagrodą Orla, przyznawaną przez Duńskie Ministerstwo Kultury i Związek Bibliotekarzy oraz dziecięcy i młodzieżowy oddział Danmark Radio.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Z piekła rodem

Czy wyobrażałeś sobie kiedyś piekło? W twojej wizji jest ono szeregiem kotłów ustawianych pod ścianą, pod którymi słudzy Diabła utrzymują wieczny ogień? A może celą przykutych do ściany potępieńców wyjących przy nigdy nie ustających torturach? Miejscem do złudzenia przypominającym prowincjonalne miasteczko, w którym jednak zamiast ludzi po ulicach ciągną się przestępcy poganiani przez podobne do jaszczurów stwory, zwane Smokonami, a zamiast typowych drogowskazów na wietrze unoszą się stare szyldy wskazujące drogę do Wzgórza Batogów, Grzęzawiska Pychy, Gór Jęku czy Doliny Szubienic

Tala_1986 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,

Anioł na piekielnym tronie?

 

Kenneth B. Andersen to duński pisarz, który specjalizuje się w gatunku książek młodzieżowych. Z zawodu był nauczycielem, jednak w roku 2007 postanowił porzucić nauczanie nastolatków i na dobre zajął się pisaniem książek dla nich. Była to najlepsza decyzja jego życia, seria Wielka wojna diabła zdobyła ogromną popularność nawet wśród opornych czytelników wywodzących się z młodego pokolenia

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Almiria plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wyzwanie - literatura młodzieżowa,
Fabuła jest niesamowicie wciągająca i interesująca, a język tak prosty miły i przyjemny, że książkę czyta się na raz. Mi przeczytanie jej zajęło jakieś pół dnia, czytało się przyjemnie, jednak nie pozostawiła we mnie żadnego trwałego śladu, ani żadnych głębszych przemyśleń. Jednak czasem czyta się jedynie dla czystej bezrefleksyjnej przyjemności, i na takie właśnie okazję, polecam przeczytac o Uczniu Diabła.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
silverraven Linia koment
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,Literatura dla dzieci i młodzieży,
agusia97 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
aishiteru Linia koment
Przeczytane:2013-08-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów