Udręka braku pożądania

Najnowsze opowieści  Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają  lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat!

Autor obdarowuje czytelników historiami o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze, a czasem najgłębiej skrywane: tęsknotę za miłością, rany, które nie chcą się zabliźnić,  rozpacz po rozwodzie i lęk przed odrzuceniem. Autor - mistrz krótkiej formy, za pomocą kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Nikt tak jak on nie pisze o trudnych i wstydliwych tematach, w tak otwarty sposób: o menopauzie, strachu przed rakiem, piekle pedofilii, niewolnictwu seksualnemu, ofiarach przemocy domowej i nałogach.

To książka z przesłaniem - otwórzcie się, nigdy nie jest za późno, przestańcie się bać. Nawet po najbardziej bolesnych doświadczeniach jest nadzieja na udane życie.

Informacje dodatkowe o Udręka braku pożądania:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-03-31

Kup książkę Udręka braku pożądania

Udręka braku pożądania - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Czytam wszystko co napisał Pan Janusz L. Wiśniewski. ,,Udręka braku pożądania,, to krótkie historie,które zmuszają do refleksji i zastanowienia się nad życiem, nad sobą. Autor na zaledwie stu stronach zdołał zamieścić ogrom emocji, uczuć i ludzkich dróg, które czasami są naszym osobistym wyborem a czasem konsekwencją naszych wyborów. Polecam
Avatar użytkownika - dobrerecenzjepl
dobrerecenzjepl
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 6, Przeczytałem,
Udręka braku pożądania, to krótka niespełna 100- stronicowa książeczka, w której autor zawarł 21 treściwych opowiadań. Są to głównie kobiety w średnim wieku, które zastanawiają się, po co aż tak oszukujemy się w kwestii wieku? Nagminne kłamanie, to nie wymysł gazet, a raczej odwrotnie – media dostosowują się do czytelniczek, co do żeli, kremów, balsamów, czy tak modnych ostatnio ampułek o cudownym odmładzającym działaniu. Zauważa się również kryzys wieku średniego u mężczyzn - uczepionych u ich boku nastolatek, które mogłyby być ich córkami, a przecież dzisiejszy macho - to facet trzymający za rękę kobietę w swoim wieku. Autor w tej krótkiej książeczce zawiera najważniejsze ludzkie problemy: miłość, a raczej tęsknotę za nią i upływającymi latami, rany które się nie goją, rozwód i rozpacz oraz lęk przed samotnością. Ciężko jest pisać o pedofilii, menopauzie czy ofiarach przemocy i uzależnieniach, a tu autor właśnie podejmuje taką polemikę i w sposób zwięzły i treściwy opisuje ludzkie tragedie. Książka zawiera 110 stron, czyta się ją w godzinę czasu, bowiem historie te są zwięzłe i krótkie. Autor chce nam czytelnikom przekazać, poprzez te historie, niejako przesłanie o przełamywaniu ludzkich lęków i bolesnych doświadczeń. Zachęca nas również, aby otworzyć się na te wszystkie nieszczęścia i mieć nadzieję na dalsze udane życie. Zachęcam gorąco do lektury. Moja ocena: 10/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Avatar użytkownika - mapi
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Marcelinka, Cecylka i pan Genomek
Janusz Leon Wiśniewski 0
Okładka ksiązki - Marcelinka, Cecylka i pan Genomek

Marcelinka i Cecylka ruszają na podbój świata pełnego genetyki i zagadek. Czy zastanawialiście się, dlaczego nie wszystkie białka są białe, a jedno z nich...

Gate
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Gate

Miłość, która spada na człowieka w niewłaściwym momencie życia. I nowy początek, który pojawia się, gdy wszystko wydawało się już skończone. Sopocki...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz