Udręka i ekstaza

5.0
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-03-07
Dodał/a książkę:elibri

"Udręka i ekstaza" to powieść o życiu i twórczości Michała Anioła. By ją napisać Irving Stone na kilka lat przeniósł się do Włoch, gdzie z sumiennością szperacza i fascynacją pasjonata Renesansu podążał śladami swojego bohatera i jego wielkich dzieł.

Dzięki tym poszukiwaniom i niebywałemu talentowi narratorskiemu Stone'a towarzyszymy Michałowi Aniołowi w życiu i podczas pracy, razem z nim mieszamy farby i sprawnie uderzamy dłutem w marmur, dowiadując się, jak powstały jego mistrzowskie freski, harmonijne rzeźby, cudowne płaskorzeźby i wspaniałe obrazy...

tlenianka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Nigdy nie sądziłam, iż książka określana mianem biografii, tak mnie wciągnie. Jest niesamowita. Nagle znalazłam się we Florencji i towarzyszyłam trzynastoletniemu Michałowi Aniołowi Buonarroti w spełnianiu swoich marzeń o rzeźbieniu w białym marmurze. Towarzyszyłam mu, gdy doskonalił swój talent w dziedzinie rysunku, fresku, rzeźby, poezji a nawet architektury. Gdy był zakochany, szczęśliwy i gdy martwił się o rodzinę i przyjaciół, stałam tuż obok. Książka ta jest prawdziwym wehikułem czasu.
ania_m Linia koment
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
mircia Linia koment
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,przeczytane,
andr Linia koment
Okładka - Udręka i ekstaza Rok 1984
George Orwell
Okładka - Udręka i ekstaza Rzecz o ptakach
Noah Strycker
Okładka - Udręka i ekstaza Szachownica famandzka
Arturo Perez-Reverte
Okładka - Udręka i ekstaza Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji
Michał Pieńkowski
Okładka - Udręka i ekstaza W sieci złudzeń