W objęciach nocy

Lydia Bryant jest w ciąży. Jednak dziecko to jest wynikiem okrutnego gwałtu, dlatego też młoda dziewczyna postanawia uciec przed swoim prześladowcą... Gdy w drodze zaskakuje ją poród, jest bezradna. Nie umie i nie chce pomóc dziecku przyjść na świat. Ona sama też woli umrzeć. Tak właśnie znajdują ją dwaj chłopcy, którzy jadą karawaną. Zabierają ją do swojego domu, a ich matka starannie się nią opiekuje.

Informacje dodatkowe o W objęciach nocy :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d

Kup książkę W objęciach nocy

W objęciach nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Ocena: 5, Przeczytałam,

Powieść ta ukazuje losy dwójki bohaterów: młodej ciężarnej kobiety Lydii Bryant, ofiary gwałtu, która ucieka przed swym prześladowcą, oraz Rossa Colemana, którego ukochana żona Victoria umiera przy porodzie.

Kiedy zaskoczona przez poród Lydia rodzi w lesie, jej dziecko umiera, a wycieńczoną dziewczynę znajdują chłopcy z obozującej w pobliżu karawany. Dziewczyna trafia pod opiekę matki chłopców, a dzięki życzliwości ludzi z karawany szybko wraca do zdrowia. W tym samym czasie na świat przychodzi dziecko Victorii i Rossa Colemanów, jednak Victoria umiera przy porodzie. Mamką chłopca zostaje Lydia i w takich okolicznościach poznaje Rossa. Początkowa wzajemna niechęć bohaterów przeradza się w pożądanie, a później w miłość. Obydwoje jednak wciąż zmagają się z demonami przeszłości: Ross był przestępcą, którego wciąż ściga prawo, a tropem Lydii podąża jej okrutny przyrodni brat.

Było to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Sandry Brown, choć na mojej „liście książek do przeczytania” od jakiegoś czasu widnieją dwie inne pozycje tej autorki, które – jeśli uda mi się je nabyć – prędzej czy później przeczytam. Sądząc jednak po opisach innych książek autorki, nie spodziewałam się, że akcja „W objęciach nocy” została umieszczona w XIX-wiecznej Ameryce, było więc to dla mnie pozytywne zaskoczenie. Autorka jednak postawiła na bohaterów, nie na klimat tamtych czasów czy opisy podróży.

O ile Lydia wzbudziła moją sympatię jako taka prosta dziewczyna, tak Ross budził raczej niechęć, a jego odzywki do dziewczyny sprawiały, że na jej miejscu chętnie dałabym mu z liścia. Mimo początkowych trudnych relacji tej dwójki pożądanie aż kipiało i buchało z prawie każdego akapitu, co mnie osobiście troszkę irytowało. Nie spodziewałam się bowiem, że będzie to powieść niemal erotyczna, a po lekturze trylogii Greya obiecałam sobie, że już raczej po takie nie sięgnę ;)

Nie jest to żaden thriller, nie ma tu żadnej rozbudowanej intrygi, a jedyną tajemnicą jest stopniowo odkrywana przeszłość bohaterów. Książka została napisana lekkim stylem, czytało się przyjemnie i szybko, acz jak dla mnie nie jest to pozycja, po którą sięgnęłabym po raz drugi. Nie mniej jednak, głównie ze względu na klimat i lekkość czytania, moja ocena jest pozytywna.

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2016-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Okruchy zła
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Okruchy zła

Znakomita powieść o miłości, zdradzie i wyborach, których należy dokonać, by przeżyć. Doktor Emory Charbonneau, pediatra i zapalona biegaczka, znika na...

Rykoszet
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Rykoszet

Elise Laird, młoda i piękna żona sędziego okręgowego Cato Lairda, od dawna jest obiektem niewybrednych plotek. Posądzana o małżeństwo dla pieniędzy, w...