Pasquale Ionata jest psychologiem i psychoterapeutą, autorem prac Psychologia a problemy życia religijego, Optymizm, Umieć kochać. Specjalizuje się w logoterapii, trenigu autogennym i hipnozie. Mieszka i pracuje w Rzymie. Stopy na ziemi, a głowa wzniesiona ku otwartemu niebu - podstawowa postawa człowieka jest odzwierciedleniem naszej podwójnej natury, instynktów i ducha. Wiecznie rozdarci pomiędzy potrzebą bycia na ziemi a pragnieniem podążania w nieznane, nieustannie poszukujemy harmonijnej równowagi. A harmonia wewnętrzna polega na zdolności wejścia w relację z innymi, ogarnięcia swoim zainteresowaniem także ich dobra. Sytuacje z życia przedstawione w książce mogą być receptą na to, jak osiągnąć pełną równowagę psychofizyczną.

Informacje dodatkowe o W poszukiwaniu harmonii. Jak osiągnąć równowagę pomiędzy instynktami a życiem duchowym:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia
ISBN: 83-7033-455-5

Kup książkę W poszukiwaniu harmonii. Jak osiągnąć równowagę pomiędzy instynktami a życiem duchowym

W poszukiwaniu harmonii. Jak osiągnąć równowagę pomiędzy instynktami a życiem duchowym - opinie o książce

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2016-07-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Z biblioteki,