OPIS KSIĄŻKI:

W świecie biznesu. Język rosyjski dla biznesmenów

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-10-21
Kategoria: Języki obce
Dodał/a książkę:elibri

Podręcznik ma służyć opanowaniu umiejętności swobodnego komunikowania się w języku rosyjskim w zakresie szeroko rozumianego biznesu i marketingu. Ćwiczenia w związku z tym mają przede wszystkim charakter komunikacyjny. Podręcznik zawiera m.in. elementy międzykulturowe i zwroty grzecznościowe oraz przykłady negocjacji, rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji, spotkań biznesowych, towarzyskich i rozmów telefonicznych oraz rosyjsko-polski słowniczek biznesowy. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów uczelni o profilu ekonomiczno-biznesowym oraz osób wykorzystujących w działalności biznesowej język rosyjski. Poziom językowy: A2-B1.

Elwira Stefańska - dr nauk filologicznych, językoznawca, rusycysta. Specjalizuje się m.in. w filologii rosyjskiej, przekładoznawstwie, dydaktyce języków i dydaktyce przekładu, tłumaczeniu tekstów specjalistycznych. Doświadczony tłumacz tekstów prawno-prawniczych i ekonomicznych. Autorka wielu publikacji w języku rosyjskim i polskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie w Woroneżu (Rosja), także w Rosji otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego. Nauczyciel akademicki, pracuje w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie, współpracuje z Uczelnią Łazarskiego oraz renomowanymi szkołami językowymi, współpracowała z wydawnictwem WSiP jako redaktor podręcznika do nauki języka rosyjskiego.

Cień jabłoni