W tajnych służbach prezydenta

Nigdy wcześniej żadnemu dziennikarzowi nie udało się przeniknąć przez mur tajemnicy, otaczający amerykańską agencję Secret Service, elitarny korpus agentów, którzy przysięgają przyjąć kulę w obronie prezydenta i jego rodziny. Po przeprowadzeniu wywiadów z ponad setką obecnych i były agentów Secret Service, autor bestsellerów i laureat licznych nagród Ronald Kessler po raz pierwszy ujawnia jej sekrety. Agenci Secret Service to ludzie-kamery, obserwujące wszystko, co dzieje się za kulisami Białego Domu. Kessler przedstawia zaskakujące, wcześniej nieznane historie o prezydentach, począwszy od Johna F. Kennedy’ego i Lyndona Johnsona po George’a W. Busha i Baracka Obamę, jak również o ich rodzinach, współpracownikach i doradcach. Opisuje zagrożenia, przed jakimi stoi agencja i jej funkcjonowanie. Pokazuje jak szkoleni są agenci i w jaki sposób oceniają niebezpieczeństwa. Znajdziemy tu też opisy nieudanych zamachów, które nigdy wcześniej nie zostały podane do publicznej wiadomości. Autor przytacza wypowiedzi naocznych świadków o atakach, które wystawiły na próbę działanie Secret Service, w tym o heroicznej wymianie ognia z niedoszłymi zabójcami prezydenta Harry’ego S. Trumana, o strasznym dniu, w którym John F. Kennedy zginął w Dallas i o przytomności umysłu agenta, który ocalił życie Ronalda Reagana. Tylko agenci Secret Service znają prawdę o prezydentach, a Ronald Kessler to jedyny dziennikarz, który zdobył ich zaufanie. „To fascynująca książka o świecie za szczelnie zamkniętymi drzwiami, po którym, jak cienie za najważniejszymi ludźmi naszego świata krążą faceci z Secret Service. Oni wiedzą wszystko… Przeczytaj.” Bogusław Wołoszański

Informacje dodatkowe o W tajnych służbach prezydenta:

Wydawnictwo: Wołoszański
Data wydania: 2010-05-17
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-89344-80-9

Kup książkę W tajnych służbach prezydenta

W tajnych służbach prezydenta - opinie o książce

Polecam przeczytanie tej książki. Naprawdę pokazuje życie agentów Secret Service, a także co najważniejsze obnaża prawdziwe twarze poszczególnych prezydentów USA.
Avatar użytkownika - hegemo
hegemo