Opis ksiązki
Kup Teraz

W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-10-27
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-246-3696-9
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę:iwona-w
Czy można dziś poczuć się prawdziwym odkrywcą? Albo mówiąc wprost - czy pozostało w ogóle coś do odkrycia? Odpowiedź brzmi: tak! Jedną z ostatnich białych plam na naszym globie był do niedawna dziewiczy fragment peruwiańskiego kanionu rzeki Colca. Jego eksplorację rozpoczęli w 1981 r. polscy kajakarze działający w ramach wyprawy Canoandes-79. Jednak dopiero w 2009 r. udało się przebyć najwyższy odcinek przełomu.

Książka W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca jest zapisem zmagań członków gliwickiego Akademickiego Klubu Turystycznego "Watra" i ich przyjaciół z kanionem Colca, zakończonych ostatecznie sukcesem - eksploracją niezbadanej części przełomu. Opowieść Krzysztofa Mrozowskiego przenosi nas w świat przygody, walki z surową przyrodą andyjskiej rzeki, a także mierzenia się z własnymi słabościami. Dla rodzimej literatury podróżniczej stanowi zaś najpełniejszy, źródłowy zapis niezwykłej wyprawy odkrywczej, zamykającej niemal 30-letnią historię polskiej eksploracji najgłębszego kanionu świata.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wdowa86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Podróżnicze,
Niesamowita relacja z przejścia kanionu Colca. Studenci klubu "Watra" za pierwszym razem pokusili się o odkrycie nieznanego fragmentu, jednak żywioł pokazał kto tu rządzi. Braki w sprzęcie oraz to, że nie wiedzieli co zastaną na dnie kanionu zmusiło ich do odwrotu. Jednak wrócili po kilku latach do ponownej eksploracji, tym razem przygotowani i bogaci w doświadczenie poprzedniej porażki. Smaczku całej opowieści dodaje konkurencyjna wyprawa, na czele z członkiem wyprawy z przed lat "Canoandes-79".
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów