Watykan, seria Miejsca Święte

Przewodnik „Watykan” to tom 1 cyklu „Miejsca Święte” – serii opracowanej w celu zaprezentowania najważniejszych miejsc kultu religijnego i centrów duchowych w zakątkach całego świata. Publikacja dostarcza informacji o kulturze, praktykach religijnych, dziełach sztuki sakralnej i wybitnych artystach związanych z tym miejscem świętym. Zachęca do wyruszenia w fascynującą podróż po Watykanie. Nie tylko pielgrzymi znajdą tutaj coś dla siebie – wyjątkowość tego miejsca dostrzegą również ci, którzy cenią sobie oryginalne połączenie historii, religii i sztuki. Książka podzielona jest na następujące sekcje: „Historia” i „Wademekum”, „Zwiedzanie”, „Okiem znawcy” oraz „Rady dla podróżnych”. Pierwsza poświęcona jest dziejom, kulturze i tradycji tego miejsca świętego oraz roli, jaką odegrało ono w historii Starego Kontynentu i religii katolickiej. Zawiera eseje i ciekawostki. Przedstawione są w nich początki papiestwa, sylwetki świętych, mistyków i władców, którzy przyczynili się do rozsławienia Watykanu na świecie. W części głównej podano szczegółowe informacje na temat obiektów wartych obejrzenia. Wiedzie ona np. na plac św. Piotra, do Grot Watykańskich i kaplicy Sykstyńskiej. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach tras i dokładnie opisane. Przewodnik zawiera też mapy, schematy komunikacji miejskiej i wiele barwnych fotografii. Ostatnia część dostarcza praktycznych wskazówek, wyjaśnia m.in., jak w razie potrzeby skorzystać z opieki medycznej i gdzie się udać, kiedy w Rzymie panuje sjesta.

Informacje dodatkowe o Watykan, seria Miejsca Święte:

Watykan, seria Miejsca Święte - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
wspaniałe opisy, masa zdjęć... jakbym tam była, a byli tylko moi bliscy:)