Opis ksiązki
Kup Teraz

Wdowy z Eastwick

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2009
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7510-334-2
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Wdowy z Eastwick

Kontynuacja bestsellerowych Czarownic z Eastwick

 

Urocza i zarazem złowieszcza kontynuacja Czarownic z Eastwick. Trzy rozwódki – Alexandra, Jane i Sukie – zdążyły wyjechać z miasteczka, wyjść ponownie za mąż i owdowieć. Teraz na różne sposoby radzą sobie z żałobą i samotnością: podróżują, odnawiają dawne znajomości... Wdowy z Eastwick to opowieść o tym, jak wszystkie trzy będą sobie radzić z nieusuwalnymi następstwami swych dawnych występków, z szokiem, który przeżyją pod wpływem działania tajemniczej kontrmagii i nieuchronnymi skutkami upływu lat.

 

John Updike urodził się w 1932 roku. Jest eseistą, poetą i prozaikiem. Największą sławę przyniósł mu cykl powieściowy o Króliku. Updike jest zdobywcą wielu najważniejszych amerykańskich nagród literackich, m.in. Pulitzera, National Book Award i American Book Award. Regularnie wymienia się go w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Rebis opublikował w serii „Mistrzowie literatury” jego powieści Szukajcie mego oblicza oraz Miasteczka, natomiast w serii z Salamandrą – Terrorystę i Czarownice z Eastwick.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Wiedzmy wracają czyli Eastwick 2

Oskarżenia o praktykowanie magii, konszachty z diabłem i procesy czarownic od wieków przewijały się przez historię ludzkości. To, co nieznane, niezrozumiałe, niewyjaśnione przerażało i fascynowało zarazem, a piętnowanie wiedźm odbywało się z takim samym zapałem, co zwracanie się do nich po pomoc.

Parający się czarami stanowią wdzięczny temat literackich dzieł, a sposób ich ukazywania oscyluje pomiędzy skrajnie różnymi wizeru

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów