Opis ksiązki
Kup Teraz

Wieczór Trzech Króli

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-12-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377475157
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
"Wieczór Trzech Króli" - niezwykle popularna komedia dworska, z brawurowo rozegranym motywem przebieranki scenicznej. Fabuła skupia się na perypetiach bliźniąt, Violi i Sebastiana, rozdzielonych morską katastrofą i nieświadomych swych wzajemnych losów. Próba przetrwania w nowej rzeczywistości pociąga za sobą serią zabawnych nieporozumień, prowokując zarazem do głębszej refleksji nad tożsamością i pułapkami miłosnych złudzeń. W tle króluje okrutna farsa: pałacowi birbanci i utracjusze toczą wojnę z purytańskim majordomem. Wartkie dialogi i misterne intrygi spajają zaprawione dziegciem melancholii pieśni błazna Feste. To najbardziej "muzyczna" ze wszystkich sztuk Szekspira jej tekst zaczyna się wręcz od refleksji na temat związku muzyki z miłością.
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
agusia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Szekspir ciągle mnie zadziwia. "Wieczór trzech króli" postanowiłam przeczytać, ponieważ zależało mi na obejrzeniu filmu powstałego w oparciu o tą komedie. A skoro film jest ekranizacją to wolałam najpierw przeczytać pierwowzór pisany. Ale nie spodziewałam się, że książka spodoba mi się aż tak bardzo. Bardzo podobały mi się te 'przebieranki' Violi i konsekwencje jakie z tego wynikły. Ale również list adresowany do Malwolia był genialnym pomysłem na ubarwienie akcji. Szekspir ma ciekawy sposób pisania, jego dramaty naprawdę dobrze się czyta, mimo tego, że autor żył w XVI w. Zauważyłam też, że jego utwory często stanowią inspiracje do współczesnych filmów, ale również książek, a to jednak chyba o czymś świadczy. A mianowicie o tym, że mimo tego, że autor pisał kilkaset lat temu to jego dramaty są na tyle życiowe (nawet we współczesnym świecie), że ciągle można czerpać z nich inspiracje i szukać odniesień do prawdziwego życia.
Szkoda, że "Wieczoru Trzech Króli" nie przerabia się na lekcji języka polskiego, bo jest to jeden z lepszych dramatów Szekspira.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2002-03-05, Na półkach: Przeczytałem,
LenaVenator Linia koment
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
break
Okładka - Wieczór Trzech Króli Byłam Eileen
Ottessa Moshfegh
Okładka - Wieczór Trzech Króli Seks na księżycu
Ben Mezrich
Okładka - Wieczór Trzech Króli Dary życia
Martha Woodroof
Okładka - Wieczór Trzech Króli Zero
Elsberg Marc
Okładka - Wieczór Trzech Króli Duchy. Korespondencje z Kambodży
Tiziano Terzani
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Noora
Szepty dzieciństwa
Szczygieł
RECENZJE MIESIĄCA
 
KANAŁ RSS | REGULAMIN |REDAKCJA/KONTAKT |WSPÓŁPRACUJEMY | WWW.GRANICE.PL 1999-2015 WŁAŚCICIEL: W&W