Opis ksiązki
Kup Teraz

Wiersze pod psem

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2008-06-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788360638477
Liczba stron: 102
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Zbiór zabawnych i dynamicznych wierszy o różnych rasach psich. Wszystkie rasy, poza dokładną charakterystyką zamieszczoną w wierszu, są przedstawione na sympatycznych i werystycznych ilustracjach.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zuzankawes plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-29, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Wiersze pod psem Wandy Chotomskiej, to zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci małych i dużych, od krótkich kilku- zaledwie wersowych rymowanek, aż po dłuższe formy. Wszystkie powstały z myślą o najwierniejszym przyjacielu człowieka – psie oraz największym ludzkim fanie zwierzęcia, czyli dziecku.


Znaleźć tu można rymowanki dobrze znane, jak Kundel bury, czy A ja mam psa  i te mniej lub zupełnie nieznane. Czytając aż ma się ochotę zaśpiewać, bo w głowie pobrzmiewają melodie do dwóch wspomnianych już wierszy.


Wiersze pod psem są fantastyczne do czytania, równie kapitalne do oglądania. Mnóstwo w nich humoru i … wigoru. Takiego, jakiego nabrać można dzięki psiakowi właśnie. Czytasz i masz ochotę na figle! I śmiejesz się do rozpuku, przy wtórze małego czytelnika, który być może nie zrozumie sensu każdego wiersza, ale któremu na pewno większość przypadnie do gustu.


Miłe dla oka ilustracje stanowią większą część książki. Jest więc coś i do słuchania i do oglądania i do pogadania, bo o każdej z ilustracji i przy każdym wierszyku możecie wymyślić dodatkową opowieść.


To propozycja książkowa obowiązkowa dla miłośników czworonogów, choć polecić ją można każdemu. Wiersze są zabawne, kształtują spostrzegawczość u dzieci, są świetną formą zabawy – chociażby w przypadku wierszyka o specyficznym zapisie graficznym (Na jednym psie), ale  zabawa towarzyszyć może czytaniu każdego wiersza.


To Wanda Chotomska w najlepszym wydaniu, bo w takim właśnie kochają ją dzieciaki. Z prostym przekazem, ciepłem, olbrzymią dawką humoru i głową pełną pomysłów, a właściwie książką pełną ich ucieleśnienia.


Polecam gorąco. Dzięki takim właśnie książkom, z całą pewnością uda się zaszczepić w dzieciach miłość do literatury i do poezji szczególnie.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów