Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie.

Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.

Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.

Informacje dodatkowe o Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 97883240-4055-1

Kup książkę Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie

Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - pieskatyka
pieskatyka
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Marek Kondrat w swojej książce raczy nas doskonałymi winami, które wyszukuje w najlepszych winiarniach na świecie przy okazji wiele się o nich dowiadując. Swoją wiedzę przekazał w swojej książce bardzo prosto. Na plus na pewno to, że wplata dużo anegdotek i opowieści ze swojego życia, co sprawia że czytanie jest naprawdę przyjemne i się nie nudzi. Serdecznie polecam wszystkim fanom Kondrata i dobrego wina.
Avatar użytkownika - Mataranah
Mataranah
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
To już 10 lat odkąd Marek Kondrat zszedł z desek teatru i ekranów kin i postanowil poświęcić swoje życie pasji, która stała się pracą. Zaczął wyszukiwac najlepsze szczepy win, by je testować, wybierać, negocjować ceny i sprowadzać do swojego sklepiku w Warszawie. Jednak opisane w niej są przede wszystkim podróże i spotkania z winiarzami, którzy swoją postawą pokazują, jak bogaty, piękny i fascynujący jest ten świat szlachetnego trunku. Nie tylko wiele się dowiedziałam, ale też bardzo ubawiłam. Polecam.
Avatar użytkownika - Tutka
Tutka
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
W moim domu zawsze królowały alkohole żytnie, ewentualnie ziemniaczane i choć Marek Kondrat napisał książkę o winach, które pija od kilku lat, to wyraźnie podkreśla, że przez całe jego życie, towarzyszyła mu raczej wódka niż wino. Wiele opowiada o swojej przeszłości, więc takich smaczków z jego życia jest w tej książce bardzo, bardzo wiele i to one, przeplatane ciekawostkami z winiarskiego środowiska stanowi bardzo interesującą lekturę. Myślę, że w czasie świątecznym każdy mężczyzna i kobieta, którzy lubią popijać winko do kolacji, ucieszą się z takiego prezentu.