Opis ksiązki
Kup Teraz

Wroniec. Audiobook

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2009-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-0844-13-1
Czas trwania: 3 h 11 min.
Czyta: Jan Peszek
Dodał/a książkę:arven1989
Nowa powieść autora najlepszej książki XX-lecia w znakomitej interpretacji Jana Peszka! Stan wojenny oczami Jacka Dukaja!

Wroniec to magiczna baśń o grudniowej nocy 1981 roku. Pełen przygód, gier językowych i fantasmagorii sen o utraconym dzieciństwie, zamglonej młodości. Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę.

Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.

Książka barwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego Kinematografu i Hardkoru 44 Tomka Bagińskiego.

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych . w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2016,Audiobook,
Wydawnictwo literackie wpadło na prześwietny pomysł, zaangażowania do tego projektu Jana Peszka trafiono w sedno. Cieszę się, że wysłuchałam wersji audio, od kilku lat chciałam wreszcie sięgnąć po Wrońca, tą surrealistyczną opowieść o stanie wojennym, zdaje mi się że przez to doceniam ją bardziej, choć odpowiada mi gra słów i częściowo treść, wymyślona przez autora, bywały momenty irytujące, choć lubię ten gatunek literacki.Te momenty najbardziej denerwujące i niewiarygodne ratował właśnie Peszek, sposobem w jaki interpretował.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wroniec. Audiobook Grób
Gaja Grzegorzewska
Okładka - Wroniec. Audiobook Komedie
William Shakespeare
Okładka - Wroniec. Audiobook Złoty sen. Rosja XIX - XX wieku. Sprawy i ludzie
Andrzej Andrusiewicz
Okładka - Wroniec. Audiobook Piękno to bolesna rana
Eka Kurniawan
Okładka - Wroniec. Audiobook Ludzie, ludzie...
Ewa Woydyłło
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów