Wśród Zdradzonych. Wśród Notabli

5.0
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012-02-22
Dodał/a książkę:Sadu
Trzeci i czwarty tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie” Możesz ocalić życie. Za jaką cenę? Nina Indi – trzecie dziecko – żyła normalnie pośród legalnych obywateli do dnia, w którym została została zdradzona przez chłopaka, którego kochała. Schwytana przez Policję Populacyjną, osadzona w więzieniu, wie, że niedługo zginie. Ale rząd daje jej wybór. Nina może ocalić siebie w zamian za współpracę. Musi tylko skłonić troje współwięźniów, by przyznali się do winy, wydali swe rodziny... Wściekła i załamana dziewczyna decyduje się na ryzykowny krok – ucieczkę. Ale... Czy Nina ucieka naprawdę? W świecie kamer i stałego nadzoru dziewczyna nie może mieć pewności, czy nie stała się zwierzyną, która doprowadzi prześladowców do innych nielegalnych dzieci. Luke Garner ukrywał się przez dwanaście lat. Po śmierci Jen dostał fałszywą tożsamość – kartę identyfikacyjną Lee Granta, przepustkę do świata elit... Ale Lee Grant również ma rodzinę. Teraz jego młodszy brat trafia do szkoły. Uwikłany w sieci kłamstw, która zaciska się coraz bardziej, Luke musi zmierzyć się z gniewem i smutkiem kogoś, kto utracił najbliższą mu osobę. Choć chłopak dobrze rozumie uczucia Smitsa, wie również, że znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
,,Wśród zdradzonych. Wśród Notabli" - to druga część intrygującej sagi dla młodzieży. podzielona na dwie części gdzie na początku główną rolę odgrywa Nina. Trzecie dziecko które nie powinno istnieć poszukiwany przez policję populacyjną jak wielu innych. Czuję się bezpieczna w szkole dla dziewczyn dopóki nie dostaję zdradzona przez ukochaną osobę. Teraz to ona ma wybór zdradzić nieznajome dzieci albo umrzeć.
W drugiej części książki na kamień w przenosimy się znów do głównego bohatera. Luke ukrywa się w szkole przyjmując fałszywą tożsamość Lee Granta. One również nie może zbyt długo czuć się bezpieczny Ponieważ do szkoły Tracja młodszy brat osoby za którą lub się podaje.
dzieci postawiony w trudnej sytuacji Muszą cały czas się ukrywać życie w ciągłym strachu podejmować najtrudniejsze decyzję aby przetrwać i jednocześnie nie stać się jak ci którzy ich ścigają piękna historia o przyjaźni bliskości rodzinnej trzymająca w nieustannym napięciu na każdej stronie. pokazanie świata z perspektywy bogatych i biednych ludzi. ale także ukazanie że w każdym z nas tkwi trochę dobra i zła niezależnie od naszego pochodzenia.