Wstyd

Zaczęło się to pewnego zwykłego piątkowego popołudnia. Kolejne rodzinne spotkanie w naszym domu w zachodnim Londynie. Na sofie siedziała moja teściowa. Rozejrzała się dumnie wkoło, uśmiechnęła, po czym przemówiła: "A zatem postanowione. Musimy się jej pozbyć". Jej, czyli Surjit Athwal, szwagierki Sarbjit. Została zwabiona do Indii i uduszona, a jej ciało wrzucono do rzeki Ravi. Nigdy go nie odnaleziono. Tylko Sarbjit była wstrząśnięta losem Surjit. Otoczona przez zabójców, wiedziała, że musi walczyć o sprawiedliwość - ale jak? Za cenę jakiego ryzyka? Oto jej poruszająca historia.

Informacje dodatkowe o Wstyd:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-06-25

Kup książkę Wstyd

Wstyd - opinie o książce

Gdy czytałam tą książkę to zastanawiałam się, czy my aby na pewno żyjemy w XXI wieku. To przerażające, że nadal są na mapie świata są kraje, gdzie urodzenie dziewczynki jest jej pierwszym grzechem a dla rodziny wstydem. To niestety nie fikcja literacka a zdarzenia opisane w książce to najprawdziwsza rzeczywistość. "Honorowe" zabójstwo to zwykłe morderstwo z premedytacją. A tradycja jeżeli jest zła to należy dążyć do jej zmiany. Autorka przez wiele lat żyła w ciągłym strachu nim zdobyła się na odwagę i dzięki jej zeznaniom skazano oprawców. Ale tak była wychowana - wstyd i honor rządziły w rodzinie i społeczności. Cieszę się , że w końcu osiągnęła spokój i ułożyła sobie życie.

Avatar użytkownika - sonia24444
sonia24444