Opis ksiązki
Kup Teraz

Wszyscy mamy tajemnice

Ocena ( 14 osób )
5.2
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-05-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379856077
Liczba stron: 464
Dodał/a książkę:dona
Dziesiąta z serii powieści o Myronie Bolitarze, uchylająca rąbka tajemnicy na temat przeszłości ulubionego bohatera Harlana Cobena. Dawna gwiazda tenisa i jedna z pierwszych klientek Bolitara, Suzze, zwraca się do Myrona z prośbą o ratowanie jej małżeństwa. Niedawno ktoś umieścił na Facebooku komentarz kwestionujący ojcostwo nienarodzonego jeszcze dziecka pary. Zaraz potem Lex opuścił będącą w ósmym miesiącu ciąży żonę i przepadł bez wieści... Kobieta jest zrozpaczona, komentarz na jej profilu był dziwnie podpisany – nie tylko pseudonimem, ale również jakimś symbolem. Suzze obawia się, że Lexowi może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Myron musi odnaleźć nie tylko zaginionego małżonka, ale również autora facebookowej notki.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Ta książka nie była dla mnie najlepszą z cyklu o Myronie Bolitarze. Była ciekawa, owszem wciągająca ale czegoś mi w niej zabrakło - może lepszego zakończenia?
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Powieści Harlana Cobena ostatnimi czasy same pchają się do mojego domu. Nie ukrywam, że "wpuszczam" je pod skrzechę bardzo chętnie. Czytałam    bardzo zachęcającą recenzję na jednym z moich ulubionych blogów (tośka82 o Tobie piszę:)) i , gdy w bibliotece ukazał się oto ten tytuł bez zastanowienia ją wypożyczyłam.
"Wszyscy mamy tajemnice" jest kolejną powieścią z serii i poczynaniach duetu "agentów gwiazd" Myrona i Wina. Określenie agent wielokrotnie pada z ust Myrona, ale jest to specyficzna usługa dla celebrytów. Myron Bolitar, Win, Esperanza, Wielka Cyndi prowadzą agencję. Do wspomnianej agencji, a konkretnie Myrona przychodzi jego znajoma-klientka Suzzy- była tenisistka o burzliwej i niechlubnej przeszłości. Kobieta jest w ósmym miesiącu i chciałaby, by Bolitar był ojcem chrzestnym jej dziecka. Nie jest to jedyna prośba, która kobieta wystosowuje do mężczyzny. Otóż, zamieściła ona na Facebooku zdjęcie z USG i anonim pod zdjęciem zamieścił komentarz "Nie jego", czyli sugeruje, że dziecko w łonie Suzzy nie jest jej męże Lexa- członka kultowego zespołu rockowego HorsePower. Lex znika, a Suzzy prosi by agencja Myrona zajęła się odnalezieniem jej męża i dowiedzeniem się, kto owym komentarzem chcę zaszkodzić Suzzy.
Myron wkracza do akcji, ale im głębiej się zajmuje się zniknięciem Lexa, tym więcej tajemnic odkrywa. Tajemnice te wkraczają również w jego kręgi rodzinne. Nie jest ro dziwne, gdyż dawna przyjaciółka i jednocześnie rywalka Suzzy - Kitty jest bratową Bolitara. "Agent" po wielu skomplikowanych przejściach (co autor bardzo rozwlekle opisuje) nie ma kontaktu z bratem, jego żoną i nigdy nie widział swego 15-letniego już bratanka. Wszystko się zmienia, gdy szukając Lexa, widzi nagranie z klubu, gdzie jego bratowa daję w sobie w żyłę i uprawia seks analny z nieznajomym mu mężczyzną. Losy jego bratowej, klientki, tajemnica śmierć nastolatki sprzed lat( z którą jest powiązany zespół HorsePower) wszystko zaczyna się mieszać i łączyć w jedną całość. Nagle umiera Suzzy...
Coben ma w sobie moc przyciągania, ale "Wszyscy mamy tajemnice" nie powaliła mnie . Na trupa (Suzzy) czekałam około połowę powieści. Fajnie , że to tym razem bohater był swoim największym klientem. To jego myślenie, szukanie wewnętrznego spokoju i rozgrzeszenia zajmowało większą cześć pozycji. Ale te rozmyslania były w moim odczuciu zadługie. To gdybanie zabierało porzestrzeń akcji i napięciu, którego bardzo mnie brakowało. Zabrakło mnie tej iskry, która w gniotła moje cztery litery w fotel i zabroniłaby mi się ruszać, póki nie skończę. Dowcip był owszem , ale dostrzegłam pewnie schematy wypowiedzi z poprzednich czytanych przeze mnie powieści autorstwa Cobena.
W książce znajdziemy też błedy korekcyjne, lecz to już jest zależne od wydawcy. Ogólnie książka ma wady i zalety. Jest do tej pory najsłabszą sposród przeze mnie czytanych. Na półce czeka już "Schronienie" i liczę na to, że pisarz się zrehabilituje i znów zawojuje moim sercem.Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,kolejne 52 książki 2013,
"Wszyscy mamy tajemnice" uchyli rąbka tajemnicy z przeszłości Myrona, zamknie też pewien etap w zyciu bohatera. Ma on już swoje lata, nie jest już tak chętny do wszelakich akcji i rozwiązywania zagadek kryminalnych, jak kiedyś. Nieco zmęczony, zapragnie stabilizacji i odda pałeczkę w ręce swojego bratanka - Mickey'a. Zresztą to już Mickey będzie głównym bohaterem następnej powieści Cobena - "Schronienie".
http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/11/wszyscy-mamy-tajemnice-harlan-coben.html
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Dziesiąta, i prawdopodobnie ostatnia część cyklu o Myronie Bolitarze. Będąca w ciąży Suzze zwraca się do Myrona z prośbą o znalezienie autora zamieszczonego na Facebooku komentarza dotyczącego jej odmiennego stanu. Angażując się w sprawę Myron spotyka swoją bratową w kompromitującej ją sytuacji. Od szesnastu lat Myron nie ma kontaktu ze swoim bratem Bradem. W miarę zagłębiania się w wydarzenia sprzed lat poznajemy rodzinną tajemnicę Bolitarów.
Według mnie najsłabsza część serii.
Książka stanowi preludium do następnego cyklu, którego bohaterem jest Mickey, syn Brada. Część pierwsza nosi tytuł
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KKS Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jusia Linia koment
Przeczytane:2015-10-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2013-05-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2013,
greta89 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-03-24, Na półkach: Przeczytałem,2014 i wcześniej,Mam,
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Kryminały,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
magdkos Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
edith Linia koment
Przeczytane:2013-08-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lusia1987 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Harlan Coben,
break
Okładka - Wszyscy mamy tajemnice Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Wszyscy mamy tajemnice Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Wszyscy mamy tajemnice Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Wszyscy mamy tajemnice Sześć lat później
Harlan Coben
Okładka - Wszyscy mamy tajemnice Zima świata
Ken Follett
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów