Opis ksiązki
Kup Teraz

Z ciemnością jej do twarzy

Ocena ( 10 osób )
5.3
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-05-05
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-240-1533-7
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę:lena
Recenzja - Z ciemnością jej do twarzy

Piękno naznaczone złem... Miłość naznaczona klątwą... Najdroższa, piękna Ari, jeśli czytasz ten list, to znaczy, że mnie znalazłaś. Miałam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Przepraszam, że Cię porzuciłam. Wiem, że to słabo zabrzmi, ale nie było innego wyjścia. Wkrótce zrozumiesz dlaczego i za to też Cię przepraszam. Zakładam, że dostałaś to pudełko w Rocquemore, więc teraz musisz uciekać. Trzymaj się z dala od Nowego Orleanu i od tych, którzy mogą Cię rozpoznać. Tak bym chciała móc Cię uratować. Serce mi pęka na myśl, że staniesz w obliczu tego, co sama przeżyłam. Bardzo Cię kocham, Ari. I przepraszam. Przepraszam Cię za wszystko. Nie jestem stuknięta. Zaufaj mi. Proszę, córeczko, UCIEKAJ. Mama Ari jest wściekła, zbuntowana i za wszelką cenę chce przezwyciężyć klątwę. W tym celu musi pojechać do Nowego Orleanu. Miasta, gdzie czekają na nią niebezpieczne przygody i równie niebezpieczna miłość. Miasta, do którego lepiej się nie zbliżać... Miasta, które po gigantycznej katastrofie jest pełne odmieńców, wampirów, czarodziejów, hybryd. Na ich tle Ari wydaje się zwykłą dziewczyną, a jednak to właśnie ona wzbudza największy lęk...

Recenzja
lena Linia koment
Przeczytane:2011-04-30, Na półkach: Przeczytałem,

Przed trzynastu laty Nowym Orleanem wstrząsnęła fala huraganów. Gdy państwo odmówiło pomocy, dziewięć najbogatszych rodów tej części wybrzeża Missisipi połączyło swe siły i, wykupiwszy obszar klęski żywiołowej, rozpoczęło odbudowę zrujnowanego miasta. Wieść o paranormalnych zjawiskach, nadprzyrodzonych zdolnościach tamtejszej ludności i potworach wyrastających na gruzach Orleanu przyciągnęła w ten rejon dziwaków z całych Stanów. Terytorium Novem – sojuszu dziewięciu najstarszych rodzin – zamknięto w granicy Obręczy

Sabinka Linia koment
Na półkach: Czytam,

Fantastyka to ten gatunek, po które sięgam na tyle rzadko, by nie zdążyły mnie przestać fascynować. Tak też i stało się z powieścią Kelly Keaton - "Z ciemnością jej do twarzy" okazało się wciągać od samego początku i trzymać w napięciu i tajemnicy aż do końca. Okładka dodatkowo zachęca, by jak najszybciej sięgnąć i zagłębić się w treść. I choć nie powinno się oceniać książki po okładce, tym razem zarówno treść, jak i właśnie okładka tworzą niesamowicie spójną całość

klara203 Linia koment
Na półkach:

 

Kelly Keaton - popularna autorka powieści dla dorosłych z gatunku urban fantasy, które stały się bestsellerami. Otrzymała nominacje do dwóch nagród RITA. "Z ciemnością jej do twarzy" jest jej pierwszą powieścią dla młodzieży, która zaczyna cykl "Bogowie i potwory".  Nie rób sobie nadziei, a nikt cię nie zrani. Nie ufaj i nie kochaj, a nikt cię nie zrani. Złam własne zasady.   "Z ciemnością jej do twarzy" to niezwykła opowieść młodzieżowa, w której pełno jest istot zaliczających się do grona INNYCH
natkawes Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,

Książka „Z ciemnością jej do twarzy” autorstwa Kelly Keaton przedstawia historię Ari, która we wczesnym dzieciństwie została adoptowana. Nie wie zbyt wiele o swoich biologicznych rodzicach i pragnie to zmienić. Chce się dowiedzieć, dlaczego oddano ją pod opiekę jako czteroletnie dziecko, a pół roku później jej matka już nie żyła. Swoje poszukiwania rozpoczyna w zakładzie psychiatrycznym, gdzie jej rodzicielka popełniła samobójstwo. Lekarz daje Ari pudełko, w którym znajduje się tajemniczy list. Matka ostrzega swoją córkę przed niebezpieczeństwem, chce, aby dziewczyna trzymała się z dala od Nowego Orleanu

izus90 Linia koment
Na półkach:

 

Czytając tę książkę, pewnie wiele czytelniczek wciąż i wciąż myśleć będzie o tym, jak to było, gdy miały tych "naście" lat i tak bardzo zachwycały się Pamiętnikiem księżniczki. To było coś. Tyle, że później zdecydowanie rzadziej na rynku wydawniczym pojawiały się takie książki. Tak tajemnicze. Tak wciągające. Tak mroczne. 

 

Ari, główna bohaterka powieści, trafiła do domu dziecka w wieku czterech lat. Teraz ma siedemnaście i bez względu na konsekwencje, pragnie się dowiedzieć wszystkiego o swojej przeszłości

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
olcia11444 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
"Z ciemnością jej do twarzy" było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ot niepozorna książka, w zasadzie niewiele wyróżniająca się spośród innych.
Myślałam, że to będzie kolejna książka w stylu "Zmierzchu", jednak muszę przyznać, że po raz pierwszy czytałam coś, co łączy ze sobą niemal wszystko - od mitologii, po wampiry czy wiedźminy. Wszystko to autorka zrównoważyła elementami zwykłej, ludzkiej natury.
Mroczna tajemnica, która ciągnie się przez całą książkę, ciągnie za sobą mnóstwo innych zagadek, co sprawia, że z ciekawości brnie się dalej i dalej.
Myślę, że to nie jest książka tylko dla młodzieży czy miłośników fantasy. Może spodobać się naprawdę każdemu.
Polecam ją wszystkim.
Cassidy plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Nowa pozycja wydawnictwa "Znak" podąża za modą wpisując się w tematykę powieści o "nieziemskich" istotach i romansach, ale nie jest kopią innych książek. Autorka miała pomysł, który dobrze poprowadziła i stworzyła ciekawą opowieść, w której czuć oryginalność. To duża zaleta - wątpliwą przyjemnością jest czytanie czegoś, co już się skądś zna.
Ksiązka jest krótka i napisana prostym językiem, nie trzeba więc wiele wysiłku, by zapoznać się zjej treścią. A warto. Główna bohaterka, Ari, nie może narzekać na nudę i tak samo czytelnik. Wartka akcja sama zachęca do odkrywania kolejnych tajemnic i pytań, nieczęsto bez jednoznacznej odpowiedzi. Jest to jedna z tych książek, którą chciałoby się pochłonąć za jednym razem, by nie trzeba było czekać na poznanie zakończenia dłużej, niż to konieczne.
Reasumując, "Z ciemnością jej do twarzy" to książka godna polecenia. Łączy w sobie elementy mitologii, wampiryzmu... każdy miłlośnik gatunku paranormal romance powinien w niej znaleźć coś dla siebie. Ambitna literatura to to nie jest, ale ot - przyjemna i niewymagająca pozycja dla młodzieży.
Lena plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Alex9 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Masz prawie osiemnaście lat, za sobą poznawanie uroków rodzin zastępczych, a przed sobą odkrywanie swojej przeszłości. Wiesz, że zostałaś w wieku czterech lat porzucona przez matkę. Jak przez mgłę pamiętasz ją, a teraz znalazłaś się w szpitalu psychiatrycznym by poznać kobietę, która Cię urodziła. Ari właśnie znalazła się w takiej sytuacji, jednak nie wszystko jest tak myślała. Jej matka nie żyje, popełniła samobójstwo, będą tylko trochę starsza niż ona teraz, a do tego ma rodzinę - nieznaną, ale taką, która zajęła się jej pogrzebem. Wraz z tymi informacjami dostaje pudełko z rzeczami po matce, a wśród nich znajduje list.

Tak zaczyna się historia nastolatki mieszkającej w Stanach Zjednoczonych, ale trochę innych niż znamy obecnie - pewna ich część jest własnością prywatną, a dokładniej mówiąc Nowy Orlean i jego okolice. Właśnie tam kieruje się Ari po przeczytaniu wiadomości sprzed lat, pomimo, że odradzano jej to miejsce. Już na początku podróży staje się celem morderczego celem ataku, jednak jako wychowanka łowców nagród radzi sobie znakomicie z przeciwnikiem, wręcz ze śmiertelną skutecznością. To tylko jeszcze wzmaga jej determinację odwiedzania zakazanego miasta.. W tajemnicy przed opiekunami zmierza w jego kierunku, czuje, że tylko tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania. Już na jej początku swej drogi przekonuje się, że to co mówiono o Novem, bo tak nazywa się teraz Nowy Orlean, to prawda - tam obowiązują inne zasady niż w świecie, w którym do tej pory obracała się dziewczyna. W takiej scenerii spotyka grupę rówieśników, w tym Sebastiana ich przywódcę. Znajduje u nich schronienie i pomoc w swoich poszukiwaniach, sama staje się też obiektem zainteresowania dla właścicieli miasta. Jeszcze nim do niego przybyła oni już wiedzieli o jej zamiarach. Kim jest, że chcą ją poznać? W końcu Novem jest miejscem, gdzie odmienność jest na porządku dziennym, a Ari jest zwyczajną nastolatką, tylko te jej włosy i oczy ... Wyjaśnienie tajemnicy rodziny dla Ari staje się coraz pilniejszym zadaniem gdy znajduje wycinek z gazety i kolejny list matki. Tym razem dowiaduje się, że ciąży nad nią klątwa, podobnie jak wcześniej nad jej matką i babką - każda z nich umierała w wieku dwudziestu jeden lat, osieracając za każdym razem kilkuletnią córeczkę. Żarty powoli się kończą, to co miało być tylko kilkudniową wycieczką w poszukiwaniu korzeni przeradza się w walkę z kimś, kto kojarzy się z mitami, ale nie rzeczywistym światem. Dzięki przeciwnikowi Ari dowiaduje się kim jest i jakie jest jej przeznaczenie. Wie też jaka jest jej klątwa, ale podobny ciężar nosi każdy mieszkaniec Novem. To jeszcze nie wszystko co staje się udziałem dziewczyny, nowy rozdział jej życia obfituje w niespodzianki na każdym kroku.

Autorka stworzyła w "Z ciemnością jej do twarzy" świat pełen tajemnic i sekretów, gdzie realność przybiera całkiem inny kształt. Osadzenie miejsca akcji w Nowym Orleanie nadaje historii już od początku trochę magii, do tego połączenie legendy wampirów z grecką mitologią sprawia, że zainteresowanie wzrasta. Nie można też zapominać głównym czarnym charakterze - bogini Atenie, mało kojarzonej jako bohaterkę z tej złej strony. Jeszcze nie wiadomo tak do końca, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem w tej historii. Jej początek jest więcej niż obiecujący, w miejsce wyjaśnionych tajemnic pojawiają się nowe. Ciekawość jest pierwszym stopniem do ... poznania Ari i świata prawie takiego jaki znamy, ale to "prawie" robi różnicę, zwłaszcza gdy przyszłość rysuje się dosyć burzliwie, a do tego w magicznym krajobrazie Novem czyli Nowego Orleanu.
Regalia Linia koment
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Sprzedam albo wymienię,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tamarka Linia koment
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
ivka86 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów