Zabójcza fala

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-07-27
ISBN: 978-83-62343-98-0
Dodał/a książkę:elfijka
W 1695 roku budzący grozę, bezlitosny angielski pirat zwany Krwawym Nedem ukrył swój bezcenny skarb w podziemnych tunelach jednej z niewielkich wysepek u wybrzeży Maine. Od tamtej pory nikt nie był w stanie pokonać pułapek strzegących drogi do legendarnego bogactwa. Trzysta lat później zdeterminowany poszukiwacz skarbów, dysponując milionowymi funduszami i nowoczesną technologią, wpada na trop sekretnych zapisków, które mogą pomóc w przejęciu tej bajecznej fortuny. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę operacja, ale drobne z początku trudności zaczynają się piętrzyć. Czy klątwa ciążąca nad wyspą zostanie wreszcie przełamana, czy też genialny XVII-wieczny architekt stworzył skarbiec tak niebywale przemyślny, że potrafi się on oprzeć nawet wynalazkom z odległej przyszłości? Czy uda się odzyskać skarb i czym jest tajemniczy, bezcenny miecz świętego Michała, największy łup Krwawego Neda?
SteveS plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014,Mam,Preston - Child,
Ksiązka dostaje 5, choć lepszą oceną byłoby 4,5. Trochę zawiodłam się na moim ulubionym duecie autorów, jednakże książka - jak już wciągnęła - to na dobre. Początek nieco się dłuży, no i na pewno trzeba choć troszkę lubić pirackie opowieści i marynistykę, aby móc ją strawić. Nie można jednak odmówić bohaterom wielu twarzy i głębi w kreowaniu charakteru.
Eli1605 Linia koment
KKS Linia koment